Orhan Gencebay çaldı Semiramis Söyledi

Haber Kategorisi: 1975 Haberleri

 

Semiramis’e, yeni plağında Orhan Gencebay bağlamasıyla ve Atilla Özdemiroğlu ise mandoliniyle eşlik ettiler. Bir süre önce Orhan Gencebay’ın da ortağı olduğu Kervan Plak’a transfer eden ünlü şarkıcı Semiramis son plağından çok ümitli. Ünlü sanatçı bu plağı için:
“Dinleyicilerim beni bu plakta daha değişik bulacaklar. Parçaların her ikisi de çabuk ezberlenen, kulakta kalan türden” diyor. Plak şirketinin sahipleri Orhan Gencebay ve Yaşar Kekeva da aynı konuda şöyle konuşuyorlar:
“Semiramis hanımın şirketimize transferi bizim için gerçekten büyük kazançtır. İlk plağında satış rekorlarını kıracağını kuvvetle ümit ediyoruz. Özellikle “Sevgilim der misin” adını taşıyanı çok değişik. Kesin kararı müzikseverler verecek. Plak Ekim ayı başında piyasaya çıkacaktır.”

 

 

5 YILDIR İLK DEFA
Semiramis’in “Stereo” olarak kaydedilen plağında yer alan parçalar “Çöpçatan” ve “Sevgilim der misin” adlarını taşıyor. Plağın en ilginç yanlarından birisi de Orhan Gencebay’ın 5 yıldan beri ilk defa başka bir sanatçıya bağlamasıyla eşlik etmesi. Her iki şarkının düzenlemesini Atilla Özdemiroğlu yaptı. Bunlardan “Çöpçatan” Orhan Gencebay’ın bestesi. Ünlü sanatçı, ilk olarak kendi bestesini kendi plak yapmadan Semiramis’e vermiş oluyor. Şarkıların Türkçe sözleri ise Ülkü Aker’e ait.
kaynak:http://www.semiramispekkan.net/

Bir önceki Neşe KARABÖCEK'e ödül başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve neşe karaböcek cd etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

546 okunma | Oct 28th, 2012 | 1975 Haberleri