Ameliyat sırasında doktoru güldürdüm

Haber Kategorisi: 2000 Haberleri

Geçtiğimiz 19 Kasım günü by-pass olmak için Amerika’ya giden Orhan Gencebay, başarılı bir operasyon geçirdi ve 12 gün sonra yurda dönerek Çırağan Oteli’ne yerleşti. Kesinlikle ziyaretçi kabul etmeyen ve basınla görüşmeyen ünlü sanatçı, odasına yalnızca Hürriyet’i kabul etti. İşte gencebay’ın arkadaşımız Elif Güvendik’e söyledikleri:

 

DAMAR DEĞİŞTİ

Ben 4 damarımın değişeceğini sanıyordum, ama ameliyat esnasında bir damarın değişmesine daha karar verdi doktorlar. Kalbimdeki ritm bozukluğunun nedeni de oymuş. Ses sanatçısı olduğumu ve estrüman çaldığımı bildirdiğim için, yeni damarları ses tellerime ve koluma yakın yerlerden almadılar. Bacak ve göğsümden aldılar.

 

SPORUN FAYDASI

Yıllarca spor yaptığım, içki ve sigara kullanmadığım için ameliyatım çok kolay geçti. Çabuk kendime geldim.

 

ÇOK SAKİNDİM

Ameliyata girerken çok sakindim. Ailemle, yakınlarımla vedalaşıp ‘‘Allahaısmarladık. hakkınızı helal edin. Görüşmek üzere beni bekleyin’’ diye not yazdım. Ameliyathanede de çok sakindim. doktorlara Karadeniz fıkraları anlattım. Tercüme ettikçe doktorlarım kahkaha atıyorlardı.

 

DİNLENMEM ŞART

Kesin olarak dinlenmem şart. Ayrıca en ufak bir enfeksiyon bile kapmamam gerekiyormuş. Bu nedenle Çırağan Oteli’ne yerleştim. Doktorlarım yasak koyduğu için dostlarımla görüşemiyorum, bana gönül koymasınlar. Belki bir süre sonra yurtdışına gider, uzun süre dinlenirim. Ondan sonra da, elbette müzik çalışmalarıma ağırlık vereceğim. sevenlerimi şarkılarımdan, bestelerimden mahrum etmeye hakkım yok.

 

 

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ShowNew.aspx?id=-203408

Bir önceki Kocayürek Orhan Baba başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

373 okunma | Mar 13th, 2013 | 2000 Haberleri