'Don Corleone' Gencebay oldum

Haber Kategorisi: 2004 Haberleri

'Don Corleone' Gencebay oldum

 

Çok alkol alırdım, rakıyı çok severdim. Bunlar şimdi mazide kaldı. Sigarayı da 22 yıl önce bıraktım. Zararını bypass’ta gördüm
* Yeni imajdan biraz söz etsek…
Bir tanesi kasketli, bir tanesi köstekli iki fotoğrafım var. Bu ikisini de çok seviyorum. Böyle bir imaj oluşturduk. Kasketli ve köstekli olan 1920’lerin, 30’ların modasıdır. O yıllarda bu kıyafetleri en iyi taşıyan Atatürk’tür. Biz de burada o kıyafetleri seçtik, onlara benziyor, kasketli olana Don Corleone Gencebay diye takılıyorum.

* Alkol ve sigara kullanıyor musunuz?
Evvelce çok kullanıyordum, çok alkol alırdım, rakıyı çok severdim, çok içerdim. Bunlar mazide kaldı. Çok içerdim derken, iki gün iki gece süren sohbetler yapardık. Sigara da içerdim, onu da 22 sene önce bıraktım. Doktorlar bıraktırdı, ritim bozukluğu yapıyordu. Sigaranın çok büyük zararı vardır, iyi ki bırakmışım. Zararını bypass’ta gördüm.

* Sigara ve alkolü aynı zamanda mı bıraktınız?
Alkolü daha evvel bırakmıştım. Neticede içki ve sigaranın ne olduğunu biliyorum.

* Yerine ne koydunuz?
Çalışmayla, düşünmeyle, okumayla aştım.

* Tamamen mi bıraktınız?
Alkol yasak değil şimdi, o zamanlar bana dokunmaya başlamıştı çünkü çok içiyordum.

* Merak ettiğim bir şey var. Konser vermemişsiniz hiç… Hatta “nefesi yetmediği için” konser vermiyor diyenler var.
Biz sazımızı elimize aldığımız zaman bir gün bir gece çalıp söyleriz. Bunu yapan birisinin nefesinin yetmemesi komik bir şey. Sahneye çıkarsam üretimim durur gibi geliyor bana. Bu kadar yıl erteledim. Gerçekten sahneye çıkan birisi eğer üreticiyse, beste yapıyorsa zordur. Çünkü sahne çalışmaları koskoca günü çalar. Ben üretmeyi seviyorum.

* Sahneye hiç çıkmayacak mısınız?
İstiyorum aslında, istemiyor değilim. Bazı çalışmalarımı biriktirerek belli bir süre de olsa sahneye çıkmak istiyorum. Kısa bir süre için de olsa. Ama tam karar vermedik bu konuda.

 

http://arsiv.sabah.com.tr/2004/04/18/cp/rop104-20040418-102.html

Bir önceki Mafya babası gibiyim başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve mafya gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.