Orhan Gencebay – Sorulan Soruları Cevapladı

Haber Kategorisi: 2004 Haberleri

SORULARA CEVAPLAR Sevenleri tarafından merak edilip sorulan soruları Orhan Gencebay sizler için Cevapladı..

Soru : “Sevemedim Kara Gözlüm” eseri kime ait ?

Cevap : 1968 Yılında yaptığım sözü ve Müziği bana ait olan bu eserimi 45 yorumcu seslendirmiştir. Seslendirdikleri 45lik plakların üzerinde söz ve müzik Orhan Gencebay yazmaktadır. Bunların bir kısmı bizim arşivimizde bir kısmı da mahkemede delil olarak tutulmuştur. O yıllarda merhum A.Nail Bayşu ile iki sene beraber çalışmıştık. Sevgili A.Nail Bayşu’ya hepimiz baba derdik. Kendisi şarkı sözü yazarıydı. Sözü ona bestesi bana ait olan bir çok eserler yaptık. Varisleri bazı gerçekleri bilmedikleri için bu eserin merhum A.Nail Bayşu’ya ait olduğunu iddia etmişlerdi.Bende bana ait olduğunun ispatı için delillerimle mahkemeye başvurdum. Gerçeğin mahkemede ispatından sonra ben yinede o günlerin anısına sevemedim kara gözlüm eserimin sözlerini mahkemede A.Nail Bayşu’ya hediye ettim.O günden beri bu eserimin sözü A.Nail Bayşu müziği de benim adıma kayıtlıdır. Ayrıca 1968 yılından itibaren bu eserimin kullanılmasından doğan her türlü maddi geliri ben almamıştım merhumun ailesine hediye etmiştim. Ayrıca rahmetli A.Nail Bayşu sağ olsaydı zaten bunlar olmazdı.

Soru : Abdullah Oğuz’la beraber dizi çekecek misiniz?

Cevap : Abdullah Oğuz çok sevip takdir ettiğim bir arkadaşımdır. Kendisiyle sık sık görüşmekteyiz.Böyle bir çalışma beni mutlu edebilir ama her hangi bir dizi anlaşmamız yoktur.

Soru : Orhan Gencebay Yunus Emre‘nin hayatını canlandıracak mı ?

Cevap : Keşke Yunus Emre ve Mevlana gibi pirlerimizin yaşamlarını konu eden bir film veya dizi çekebilsem.Bu beni çok mutlu eder ve büyük onur gurur verir.

Soru : Yeni albüm çalışmanız hangi aşamada eski eserlerinizden birini albüme koymayı düşünüyordunuz hangisi olduğu belli oldu mu ?

Cevap : Yeni eserlerimden oluşan yeni albümümün alt yapı çalışmaları için stüdyoya girdik. Çok keyifli bir çalışma yapmaktayız. Gönül dostlarının seveceğini umduğumuz bir çok değişiklikler var. Daha önce eski eserlerimden birini yeni albüme koymayı düşünüyordum şimdilik bu fikirden vazgeçtim çünkü bu konuyla ilgili başka projelerim var. Şu anda alt yapılar , yaylı kayıtları , renk sazların bir kısmını kaydettik. Kısmetse Mayıs ayında gönül dostlarının beğenisine sunacağız.

Soru : Çıkaracağınız son albümde imaj çalışması yapacak mısınız ?

Cevap : Bu konuyu düşünüyoruz. Bize yakışan her türlü imajı kullanabilme anlayışıyla düşüncelerimizi geliştiriyoruz.

Soru : Televizyon haricinde gazino yada sahnede program yapmayı düşünüyor musunuz ?

Cevap : Gazino programı yapmayı hiçbir zaman düşünmedim. Eğer bir gün sahneye çıkarsam bunu halk konserleri yaparak gerçekleştirmek isterim. Geçen sene ve bu sene çıkan bir çok haberde istediğim ortamı bulursam yurt içinde ve yurt dışında 10 , 15 konser vermeyi düşündüğümü hep söylemiştim.

Soru : Televizyonda Talk Show yapmayı düşünüyor musunuz ?

Cevap : Talk Show yapmayı düşünmüyorum fakat bu sene bir dizi film çalışmam olabilir. Bu konuda görüşmeler ve senaryo çalışmaları sürmektedir.

Tüm gönül dostlarına sevgiler,saygılar.

Kaynak: Resmi Site

Bir önceki Orhan Gencebay "Popstarcılar"la ilgili neler söyledi başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

417 okunma | Oct 28th, 2012 | 2004 Haberleri