Orhan Gencebay'ı 400 Milyon İnsan Tanıyor

Haber Kategorisi: 2004 Haberleri

28 HAZİRAN 2004 Gecce

ORHAN GENCEBAY, KENDİSİNİ ORTADOĞU’DAN AKDENİZ’E, KAFKASLAR’DAN AFRİKA’YA KADAR 400 MİLYON İNSANIN TANIYIP, DİNLEDİĞİNİ ÖNE SÜRDÜ…

Orhan Gencebay’ın eserleri dünyaya açılıyor. Projenin mimarı ise İlhan Erşahin. Müzik yaşamını ABD’de sürdüren Erşahin, Gencebay’ın 15 eserini, Amerikalı 10 müzisyene remiksletti. House, caz ve rock soundlarıyla harmanlanan eserler için Erşahin bir de iddiada bulundu: ‘Dünya piyasasında başarıyı Tarkan’la değil Orhan Gencebay’la yakalayabiliriz.’

Ünlü müzik adamının bu açıklamalarını AKŞAM’a değerlendiren Orhan Gencebay, ‘Ben yıllar önce bu çalışmalarımı Avrupa’yı düşünerek yapmamıştım. Ama teklif sevindirici tabii. Başarılı olunacağını da tahmin ediyorum. Çünkü bugüne kadar yaptığım çalışmalar Ortadoğu’dan Akdeniz ülkelerine, Kafkaslar’dan Afrikaya’ya kadar pek çok ülkede dinlendi, dinlenmeye de devam ediyor. Korsanlarla birlikte bugüne kadar 200 milyon kaset sattığım ve bu coğrafyada 350-400 milyon kişinin beni tanıdığı gözönüne alındığında Erşahin’in işinin hiç de zor olmadığı görülecektir’ dedi.

BAŞKA PROJELER DE VAR

Orhan Gencebay, çalışmalarıyla ilgili tekliflerin sadece Erşahin’le sınırlı olmadığının da altını çizerek, ‘Şu an yurtdışından gelen ve son derece önemli 4 tane daha teklif var. Her biri önemli müzikal çalışmalar’ diye konuştu.

Bir önceki Orhan Gencebay - Sorulan Soruları Cevapladı başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.