Orhan Babayı kim teselli edecek

Haber Kategorisi: 2006 Haberleri

Sanat hayatında bine yakın bestesinden kazandığı paraların büyük bölümünü borsada kaybettiğini söyledi.

“Bir Tesseli Ver” albümünde dediği gibi de borsada teselli arayan Gencebay, şimdi zararını çıkarmaya çalışıyor.

Gencebay, ‘2000 yılının ocak ayında endeksin 20 bin seviyelerine geldiği dönemde, borsada ciddi yatırım yaptım. Toplamda 2 milyon dolarlık 20 hisse aldım. Borsa hızla düşmeye başladı. Elimdeki hisselerin değeri 350 bin dolara düştü. Halen bu parayı kurtaramadım. 6 yaşından beri şarkı söylüyorum, 10 yaşından bu yana beste yapıyorum. O zamandan bu yana duygularımı katıp, yaptığım bine yakın besteden kazandığım parayı borsada kaybettim’ dedi.

BORSAYI çok acı bir şekilde öğrendiğini söyleyen Gencebay, şöyle devam etti: ‘2000 yılında borsaya yatırım yaparken kimseye danışmadım. Şimdi yine kendim seçiyorum ama borsa uzmanlarına danışıyorum. O dönemde 350 bin dolara gerileyen borsadaki param, şu anda 700 bin dolara yakın ama halen 1 milyon dolar zarardayım. Borsayı sürekli takip edemiyorum, işlerimden arta kalan zamanda bakabiliyorum.’

Bir önceki Nota Orhan Baba Çok üzgün başlıklı haberimiz etiketi, orhan gencebay borsa manipülasyon etiketi ve orhan gencebay borsada manipülasyon yaptımı etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

340 okunma | Oct 29th, 2012 | 2006 Haberleri