Orhan Gencebay dizi yıldızı oluyor

Haber Kategorisi: 2006 Haberleri

 

Dizi tekliflerine hep “Hayır” diyen Orhan Gencebay’ı, Osman Yağmurdereli ikna etti. Gencebay, ‘Yaralı’ adlı dizide oynayacak….

Müzik hayatının yanı sıra bugüne kadar 38 filmde rol alan ünlü sanatçı Orhan Gencebay’ı yıllardır kimse sahneye çıkmaya ve televizyon dizilerinde oynamaya ikna edemiyordu. Televizyon dizilerinin yeterli kalitede çekilmediğinden endişe duyduğu ve çok zaman alacağını düşündüğü için yıllardır ekranlardan uzak duran Gencebay’ı sonunda arkadaşı ünlü yapımcı Osman Yağmurdereli ikna etmeyi başardı. Senaryo grubunun çalışmalara başladığı dizinin adı şimdilik ‘Yaralı’ olarak açıklandı.

ÇOCUKLARINI TOPLAYACAK
Dizide uzun yıllar hapishanede yaşadıktan sonra dışarıdaki hayata alışmaya çalışan birini canlandıracak olan Orhan Baba, eşini kaybettikten sonra dağılan çocuklarını bir araya toplamaya çalışacak. Dizide rol alacak diğer oyuncuların isimleri ise henüz belli değil. Diziye tamam diyen Orhan Baba, şimdi de hayatında ilk kez canlı konser vermesi için ikna edilmeye çalışılıyor. İsmi sır gibi saklanan merkezi Almanya’da bulunan bir organizasyon şirketi, İstanbul’daki sevenleriyle buluşturmak için ünlü sanatçıya büyük bir teklifte bulundu. Gencebay’ı düşündüren bu teklife göre; konser provaları bir ay önce başlayacak, dev bir sahne ve geniş bir orkestra kurulacak. Ayrıca konser sırasında Gencebay’a şarkılara uygun olarak büyük bir dans kadrosu; bale, modern dans ve folklorik dans gösterileri yaparak eşlik edecek.

 

Bir önceki Orhan Gencebay Dizide Oynayacak başlıklı haberimiz etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.