'Popstar Alaturka'da Gencebay çileden çıktı

Haber Kategorisi: 2007 Haberleri

Yarışmacı Zeynep’in şarkı tarzı yüzünden Bülent Ersoy ile tartışan Orhan Gencebay Ersoy’a “Sen sus artık” diye bağırdı

 

Yarışmacılardan Zeynep, “Benzemez Kimse Sana” ve “Sensiz Olamam” isimli parçaları seslendirdikten sonra jürinin yorumlarına geçildi. Müzikal konularda birbirine ters düşen ikiliden Bülent Ersoy, yarışmadaki finalistlerin Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve Arabesk olmak üzere üç türü de eksiksiz bir şekilde söylemeleri gerektiğini savunurken, Gencebay, “Bana göre bir müzik tarzına kabiliyeti olması yeterlidir. Türkü gırtlağı varsa ve o şekilde yetişmişse türkü söylemelidir” dedi. Bunun üzerine Ersoy “Üç tarzı da okuyacak. Lamı cimi yok” sözleriyle fikrinde ısrar etti. Gencebay’ın Ersoy’un açıklamalarına “Cevap veriyorum” dediği anda Bülent Ersoy’un “Verme” diye bağırmasıyla artan gerilim, Gencebay’ın “Sen sus artık konuşma” demesiyle doruğa tırmandı ve hemen reklama girildi. Her hafta bir polemiğin yaşandğı “Popstar Alaturka”da geçen pazar gecesi, jüri üyeleri Orhan Gencebay ile Bülent Ersoy’un tartışması geceye damgasını vurdu. Reklam arasında kulise geçen Orhan Gencebay canlı yayın başlamasına rağmen, ikinci reklam arasına kadar yarışmaya katılmadı. Programın yapımcısı ve sunucusu Osmantan Erkır ise basına “Bu tür polemikler her programda olur ama ciddi bir şey yok” açıklamasında bulundu. Programın sonunda korumalara talimat veren yapımcı Erkır ve Orhan Gencebay, basının hiçbir şekilde soru sormamasını istedi. Gazetecilerin “Osmantan Erkır’a ulaşın, biz ya Orhan Gencebay ile röportaj yapacağız, ya da bir daha buraya gelmeyeceğiz” demesi üzerine korumalar telsizle Erkır’a ulaştı. Erkır, röportaja izin vermeyince korumalarla gazeteciler arasında itiş kakış yaşandı. Röportaj yasak Orhan Gencebay MKM’den ayrılırken kendisinden görüş almak isteyen gazetecileri korumalarla engellemeye çalıştı. Gencebay basının, “Korumalara bu talimatı siz mi verdiniz?” diye sorması üzerine “Kesinlikle ben bunlardan haberdar değilim, bilmiyorum ve üzülmek de istemiyorum. Ama herkesin bir görevi vardır ve bu görev kutsaldır, arabama binip evime gidiyorum” dedi.Programın ikinci tartışması ise Özlem ve Armağan Çağlayan arasında geçti. Dekolte kıyafetler giymekten hoşlanmadığını ilk elemelerde vurgulayan Özlem’in “Çakmak Çakmak” şarkısında göbek atması jüri üyesi Çağlayan’ı çileden çıkardı. Armağan?Çağlayan , “Göbek atmak dekolte giymekten farklı mıdır?” diye sordu. “Üzülmek istemiyorum”

 

http://www.milliyet.com.tr/-popstar-alaturka-da-gencebay-cileden-cikti/cafe/haberdetayarsiv/13.11.2007/222568/default.htm

Bir önceki Ersoy'un soğuk esprisi Orhan Baba'yı terletti başlıklı haberimiz arabesk etiketi, etiketi ve konser etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.