Yeni Kitabı için Kolları Sıvadı!

Haber Kategorisi: 2007 Haberleri

Ayşe Egesoy, Senelerin Eskitemediği Usta İsimlerle Olan Anılarını, Söyleşilerini Konu Alan Bir Kitap Çıkartacak!

TRT kökenli usta televizyoncu Ayşe Egesoy, yeni kitap projeleri için kolları sıvadı. Önümüzdeki günlerde, ‘uzmanlık alanı olan’ doğru Türkçe konuşma üzerine bir kitap yayımlayacak olan Egesoy, ünlülerle paylaştığı anıları ise ‘nehir söyleşileri’ tarzında okurlarıyla buluşturacak.

Nehir söyleşisi gibi

Ekrana çıktığı yıllarda, şiirsel sunumlarıyla beğeni toplayan Egesoy, aralarında Hamiyet Yüceses, Müzeyyen Senar,Orhan Gencebay’ın da bulunduğu usta yorumculara dair kitabıyla ilgili şu bilgileri verdi: ‘Bugüne kadar sayısını hatırlayamayacağım kadar TV programında çalıştım. Türk Sanat Müziği ve eğlence programı sundum. Türkiye’nin en önemli sanatçılarına yakın oldum Müzeyyan Senar, Hamiyet Yüceses, Sevim Tuna, Nigar Uluerer, Zeki Müren, Muazzez Abacı, Emel Sayın, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur ve Bülent Ersoy gibi mesleğinde zirveye çıkmış sanatçılarla çok şey paylaştım. Onların bilinmedik anılarını, ‘özelleri ben de saklı kalarak’ bir kitap haline getiriyoruz.’

Kaynak :

Gecce 06/08/2007

Bir önceki 'Halkımla Orucumu Açtım' başlıklı haberimiz konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

310 okunma | Sep 24th, 2012 | 2007 Haberleri