Aysel Gürel Son Yolculuğuna Uğurlandı

Haber Kategorisi: 2008 Haberleri

 

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ünlü söz yazarı ve sanatçı Aysel Gürel, son yolculuğuna uğurlandı. Kızları Müjde Ar ve Mehtap Ar’ın hazır bulunduğu Teşvikiye Camii’nde kılınan cenaze namazı sanat, spor ve siyaset dünyasından pek çok kişiyi buluşturdu. Gürel’in cenazesi Zincirlukuyu Mezarlığı’na defnedildi.

 

Tedavi gördüğü Florance Nihthingale hastanesinde akciğer kanserine yenik düşen söz yazarı Aysel Gürel, öğlen kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi. Cenaze namazı öncesi Aysel Gürel’in kızları Müjde ve Mehtap Ar gözyaşları içinde taziyeleri kabul etti. Aysel Gürel için cami avlusunda anı defteri açıldı. Cenazeye katılanlar anı defterine duygularını yazdı.
Cenaze namazının kılınacağı Teşvikiye Camisi’nde Sezen Aksu, Sertap Erener, Zerrin Özer, Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, İlhan Şeşen, Nuri Alço, Metin Özülkü, şair Ahmet Selçuk İlkan, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Zeynep Tunuslu, Cemil İpekçi, Aysun Kayacı, Deniz Akkaya, Garo Mafyan, Galatasaray Spor Kulübü eski Başkanı Faruk Süren, Menajer Can Çobanoğlu gibi isimler hazır bulundu.

Gürel’in tabutu çiçekler ve taçla süslenirken, her zaman kullandığı pembe bir atkı da sarıldı. Mehtap Ar cenaze namazı öncesi tabutun başında beklerken Müjde Ar cenazeye gelenlerin taziyelerini kabul etti. Müjde Ar ve Mehtap Ar’ın oldukça bitkin oldukları gözlendi. Cenaze namazının kılınacağı Teşvikye Camisi’ne gelen Zerrin Özer ve Sezen Aksu ise kendilerini görüntülemek isteyen kameramanlara tepki gösterdi. Sezen Aksu ve Zerrin Özer namaz öncesi bir süre tabutun başında bekledi.

Cenaze namazının ardından yapılan dualardan sonra Gürel’in cenazesi omuzlara alınarak cenaze aracına konuldu. Güler’in cenazesi daha sonra Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

Annesinin kaybından dolayı büyük üzüntü içinde olduğunu belirten Aysel Gürel’in kızı Mehtap Ar, annesinin hep ileriye bakan bir insan olduğunu ve geleceğin gençlerde olduğunu düşündüğü için hep gençlere yardımcı olduğunu söyledi. “Annemin yaşını soruyorlar. Annemin yaşı yok. Onun yaşı 17’ydi diyen Ar, “Hastanede onunla konuşma fırsatı bulduk. Hep konuştuk. Uzun uzun konuştuk. Bana ‘Mehtap daha yapılacak çok iş var’ diyordu. Ama her şeye rağmen mutlu gitti.” ifadelerini kullandı.

Gürel’in sanatçı yönünün yanısıra kendine özgü tavırları ile ön plana çıktığını belirten Orhan Gencebay, Türkiye’nin çok önemli bir söz yazarı ve sanatçısını kaybettiğini söyledi.

Kaynak :  (Cihan Haber Ajansı) 19/02/2008

 

Bir önceki Bağlama Virtüözü Çetin Akdeniz, Gazü'de Söyleşiye Katıldı başlıklı haberimiz alican ulusoy etiketi, etiketi ve konser etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.