Babaların baba diyaloğu

Haber Kategorisi: 2008 Haberleri

 

Süleyman Baba ve Orhan Baba, ’Babalar Günü’nde telefonlaşınca, ikisi de birbirine ’baba’ şeklinde hitapta bulunmuş.

TRT1’de Dr. Önder Aytaç’ın sunduğu ’Sensiz Olmaz, Olur mu?’ programına konuk olan Orhan Gencebay, bir kaç sene önce 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i aradığını ve aralarında ’baba’ bir diyalog yaşandığını söyledi.

Demirel’e ’Baba’ şeklinde hitapta bulunan Gencebay, Demirel’den de aynı şekilde karşılık görmüş. İşte iki babanın Babalar Günü konuşması…

“Babalar Günü’nde Süleyman Demirel babamızı aramıştım, bir kaç sene önce. Zaten hep ararız. Koruması çıkmıştı; ’Merhaba aslanım ben Orhan Gencebay. Babayla görüşebilir miyim?’ dedim. ’Babam hörmetler ellerinden öperim’ dedi koruma, hemen bağladı. Karşıdan bir ses: ’Naber Orhan baba’… ’Babam hörmetler ederim, saygılar sunuyorum, siz nasılsınız?” dedim. ’Ailen nasıl Orhan Baba’ dedi. Şimdi ben ona ’baba’ diyorum o bana ’baba’ diyor. Tabii ki o ’büyük baba’. Ben de artık ’babayım’ 37 yaşıma geldiğim için!.. Neticede babayla böyle bir konuşmamız oldu, son derece mutlu oldum. Tabii ona büyük baba demek gerekiyor, o bizim büyük babamız. Biz baba ünvanının ne olduğunu bilenlerdeniz.”

KAYNAK: TELEVİZYONGAZETESİ   02/05/2008

Bir önceki Nurhan Demirören Aksoy Son Yolculuğuna Uğurlandı başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve nurhan aksoy etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

330 okunma | Sep 24th, 2012 | 2008 Haberleri