BÜYÜK ORTAKLIK

Haber Kategorisi: 2008 Haberleri

 

POP VE ÖZGÜN MÜZİĞİN İKİ DEVİ, DOĞAL HAYAT İÇİN BİR ARAYA GELDİ.

Tarkan ve Orhan Gencebay, Doğa Derneği için düet yaptı. Doğa Derneği’nin gönüllüsü olan Tarkan, geçtiğimiz ay Hasankeyf’e gitmiş ve bu doğal güzellik karşısında çok etkilendiğini söylemişti. Doğal hayatı korumak ve yaşatmak için kolları sıvayan Tarkan’a, sanatçı dostu Orhan Gencebay’dan da tam destek geldi. Tarkan’ın söz ve müziğini kendisinin yaptığı ‘Uyan’ adlı şarkı için Orhan Gencebay’la birlikte stüdyoya girdi. Gencebay stüdyoda hem bağlama çaldı hem de şarkıya eşlik etti. Şarkının nakaratında Tarkan, herkesi ‘Uyan uyan koy elini vicdanına geç olmadan’ sözleriyle bilinçlenmeye çağırıyor. Tarkan, şarkısını tamamlar tamamlamaz Doğa Derneği’ne hediye edeceği açıkladı.

Tarkan, Hasankeyf ziyaretinde henüz tamamlamadığı ‘Uyan’ şarkısını yazmaya başladığını duyurmuştu. Doğal hayat konusunda duyarlı olan Tarkan, ‘Türkiye’de tarih yok oluyor. Tarih kökünü kaybediyor özünü kaybediyor. Avrupa ülkeleri kendi tarihlerini çok güzel koruyor. Siyasetçilere, aydınlara, sanatçılara sesleniyorum. Sizlerin sesine kulak versinler. Siyasetçiler sizler için var olduklarını söylüyorlar bu nedenle sizi dinlemeliler’ derken, ülkesini sevdiğini ve böylesi yerlerin korunması gerektiğine inandığını dile getirmişti.

 

Kaynak : Gecce

Bir önceki ORHAN BABA BODRUM'DA başlıklı haberimiz konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.