Fatih Hoca'yı hiçbir yere bırakmıyorum

Haber Kategorisi: 2008 Haberleri

 

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda UEFA’nın “En iyi teknik direktör” olarak açıkladığı Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’in, son Almanya maçının ardından milli takımı bırakacağı yönünde verdiği mesajlara spor, sanat ve siyaset dünyası kayıtsız kalmadı. İHA muhabirinin sorularını yanıtlayan TBMM Başkanı Köksal Toptan, Fatih Terim’in milli takımın başında kalmasının takım açısından iyi olacağını belirterek, “Fatih Hoca işini bilir. Kendisi nereye gitse başarılı olur. Gitsin ya da kalsın demekten çok, kararı kendisine bırakmamız lazım. Onun da kafasında bazı şeyler olabilir” dedi.
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ise, Fatih Terim’in takımın başında kalmasının milli takımı daha ileriye götüreceğini vurgulayarak, “Fatih Hoca’nın takımın başında kalıp 2010 Dünya Kupası’na takımı hazırlamasından yanayım” diye konuştu.

Teknik direktör Yılmaz Vural da, “Fatih Terim’in milli takımın başında kalmasını istiyorum. Böylelikle takım daha ileriye gidecektir” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Genel Sekreteri Kenan Öner ise, Fatih Terim’in gideceğini sanmadığını belirterek, “O takımının başında oldukça başarılı bir teknik adam” dedi.

Ünlü sanatçı Orhan Gencebay da, Terim’in milli takımın başında kalmasından yana olanlar arasında. Terim’in milli takımı bırakmayacağına inandığını belirten Gencebay, “Fatih Hoca’yı hiçbir yere bırakmıyorum. Takımının başına yakışan çok başarılı bir teknik adam. Ülkemizi çok iyi yerlerde tanıtan eşsiz bir insan. O takımının başında kalıp bizi şampiyon yapacak” şeklinde konuştu.

Fatih Terim’in Türkiye’yi Avrupa’da 3. yaptığını hatırlatan sanatçı Adnan Şenses de iddialı konuştu. Terim’i evladı gibi sevdiğini belirten Şenses, “Fatih Hoca’nın geçmişi başarılarla dolu. O, Türkiye’yi daha önce de şimdi de çok iyi yerlere getirdi. Takımının başında kalması gerekiyor. O giderse milli takım biter. Bizim onu bırakmaya niyetimiz yok” dedi. Şenses, Almanya maçında Türkiye’nin yediği gollerde Rüştü’nün hataları olduğunu da söyleyerek, “Almanları yenecek güçteydik ama olmadı” diye konuştu.

Kaynak : Haberler

Bir önceki BÜYÜK ORTAKLIK başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

335 okunma | Sep 24th, 2012 | 2008 Haberleri