Kenan Erçetingöz' e Sevim Emre den Yanıt

Haber Kategorisi: 2008 Haberleri

 

 

Kenan Erçetingöz ; Orhan Gencebay’ın, Samsun’da yaşayan 91 yaşındaki annesinin ziyaretine gitmeyip, ekrandaki görüntülerine bakarak “seni çok özledim anne” demesine üzülmüş ve sinirlenmiştim.

Bu konuda bir de yazı yazarak, gazetecilik kuralları dışına çıkıp, haberi bir de banner (internet reklamı) yaptırıp ana sayfada sürekli gündemde tutmuştum.

“Orhan Baba, annesini ziyaret edene kadar da haberi kaldırmayacağım” demiştim.

Farkındaysanız dün kalktı banner+haber.. Çünkü Orhan Gencebay’dan sorumlu bakan olan Sevim Emre ablamız aradı ve şunları anlattı;

(Sorumlu bakan işin esprisi. Sevim abla, Orhan Baba’nın her şeyidir)

“Orhan Gencebay, Türkiye Cumhuriyet’deki tüm insanlardan daha fazla ailesine duyarlıdır. Son derece üzüldü ve kırıldı. 1,5 ay önce annesinin yanındaydı.

Televizyoncular gitmiş Samsun’a. Haberiniz var mı? diye görümcem aradı. Orhan da ‘gerek yok ama madem oraya kadar gitmişsiniz çekin o zaman’ demiş.

Annesinin bakımı, bakıcıları, ailesinin her şeyini fevkaledenin fevkinde karşılıyor yani Orhan. Annesine aşırı düşkündür. Anam dediği zaman ağzından 90 tane anne dökülür.”

K.E.; Ama ekrandan seyredip “annecim seni çok özledim” denir mi? Bir yıl gitmedi dediler. Samsun 60 dakika uçakla ablacım..

“Hayatım 1,5 ay önce hepimiz, torun-torba oradaydık. Sonra Ankara’da tekrar beraber olduk yeğenimin düğününde.

Orhan ağabeyin annesini iki gün görmese üzülür. Her gün telefonla konuşuyor. Sağlık sorunu var mı, ihtiyacı var mı diye?

Son derece üzüldük. Bazı kişiler var göstermelik severler. Orhan öyle değildir. Şu anda her dakikada bir Samsun’a gidecek hali yok. Haftada 3 gün toplantısı var. Mesam-Muyar, arkasından Popstar. Arkasından özel bazı şeyler var.”

K.E.; Orhan Ağabey’in müsaade etmemesi lazımdı bu tip çekimlere..

“Orhan’ın haberi bile yok. Çekmişler getirmişler. Orhan ne yapsın. Zorda kalmış. Televizyoncular ‘duygusal bir şey, sürpriz yapalım Orhan Ağabeye’ demişler. Orhan da ‘peki’ demiş.

Annemin bir dediği iki olmaz. Daha yeni buraya geldi. Bütün check-up’ları yapıldı. Her şeyi yapılıyor. O kadar üstündedir annesinin.”

K.E.; Çok tatlı bir anne. Giderken beni de götürün bir gün elini öpeyim..

“Tabii götürürüz. Rahmetli kayınpederim de öyleydi. O yaşta şakalaşırlardı. Orhan’a emrivaki yapıldı. Düşünemedi. Kanatlı bir melektir annesi. Olur mu Kenancım, Orhan yapar mı hiç öyle şey? Lütfen o yazıyı kaldır sitenden. Ben annemi 67 yaşında kaybettim, anne sevgisini çok iyi bilirim. Orhan da ise aşırı anne sevgisi var. Orhan örnek evlattır yani.

K.E.; O zaman senden ricam, Orhan Baba’ya söyle öyle ekranda “anam seni çok özledim” gibi şeyler demesin be ablacım.

“Evet ben söyleyeceğim. ‘Kenan’ı rahatsız eden bu olmuş’ diyeceğim. Kaç kardeşler bak ama her şeyiyle Orhan meşgul olur annesinin.”

* * *

Amacımız kimseye akıl vermek, ukalalık yapmak değil. Haddimiz değil. Yapmak istediğim sadece bu tip konulara dikkat çekmek, biraz olsun duyarlı olmak.

Lütfen büyüklerimizin kıymetini hayattayken bilelim.. Onların bu hayattan artık isteyecekleri ne olabilir ki? Çocuklarının, torunlarının, yakınlarının bir telefonu, ziyareti, sarılması, öpmesi.. Bunları da onlara çok görmeyelim. Yoksa bu dünyanın işleri hiçbir zaman bitmez..

Kaynak : Gecce

Bir önceki Babaların baba diyaloğu başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.