MARMARA ÜNİVERSİTESİ "YILIN EN İYİLERİ ÖDÜLLERİ" SAHİPLERİNİ BULDU

Haber Kategorisi: 2008 Haberleri

 

Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi’nin İstanbul Genelinde İlk Kez Düzenlediği “Yılın En İyileri Ödülleri” Sahiplerini Buldu. Oylama Sonucunda “Yılın En İyi Siyasetçisi” TBMM Başkanı Köksal Toptan, “Yılın En İyi Belediye Başkanı” Kadir Topbaş  Yılın En İyi Müzik Adamı Ödülü’nü Orhan Gencebay Seçildi.

Yılın En İyi Siyasetçisi Ödülü’nü TBMM Başkanı Köksal Toptan, Yılın En İyi Müzik Adamı Ödülü’nü Orhan Gencebay’ın aldığı oylamada, Yılın En İyi Belediye Başkanı olarak da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş seçildi. 22 bin oyun çok önemli bir bölümünü alan Kadir Topbaş, İstanbul genelindeki belediye başkanları arasından açık ara farkla birinci oldu.

Üniversitelilerin internet üzerinden 22 bin oyla belirlediği “Yılın En İyi Belediye Başkanı” Kadir Topbaş oldu. Ödülünü öğrencilerin elinden alan Başkan Topbaş, “İş yapmaktan anlatmaya vakit bulamadığımız icraatlarımızı, vatandaşlarımızın yaşayarak görmesi bizi çok mutlu ediyor” dedi.

Başkan Kadir Topbaş, ödülünü Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü’nü ziyareti sırasında Rektör Prof. Dr. Necla Pur ile Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Erkan Eraslan ve konsey üyelerinin elinden aldı. Ödül töreninde konuşan Başkan Topbaş, iş yapmaktan anlatmaya, hatta temel atma ve açılış töreni düzenlemeye bile vakit bulamadıklarını belirterek, “İş yapmaktan anlatmaya vakit bulamadığımız icraatlarımızı, vatandaşlarımızın yaşayarak görmesi bizi çok mutlu ediyor. Bu ödülü öğrencilerden aldığım için de ayrıca çok mutluyum. Çünkü İstanbul’da şehir genelindeki kampüslere yayılmış 200 bine yakın üniversite öğrenicisi var. İstanbul’daki çalışmalarımızın yansımalarını okuyan, düşünen ve araştıran insanlar olarak en iyi onlardan alıyoruz” diye konuştu.

Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Erkan Eraslan da ilk kez düzenledikleri “Yılın En İyileri” ödüllerini bir gelenek haline getireceklerini vurgulayarak, Başkan Kadir Topbaş’a İstanbul’a yaptığı büyük hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Erkan Eraslan, “İçimizdeki enerjiyi toprağa değil topluma yansıtarak insana yönelik hizmetlere büyük önem verdiği için ve projelerinde gençlere çokça yer yerdiği için Başkanımız Kadir Topbaş’a teşekkür ediyoruz. Kendisi gençliğe çok önem verdiği için öğrenciler tarafından çok sevilen ve sayılan bir insan. Oylama dağılımındaki farka bakarsak, Kadir Topbaş bundan sonraki yıllarda da “En İyi Belediye Başkanı” ödülü için en büyük aday” şeklinde konuştu.

Kaynak : Haberler

 

Bir önceki Popstar Alaturka Best/Final 13 Haziranda Star Tv de başlıklı haberimiz "star tv" "haber arşivi" "2004" etiketi, 2002 popstar türkiye etiketi ve 2003 popstar yarışmacıları etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.