'Orhan Baba'lı 30 Ağustos Mesajı

Haber Kategorisi: 2008 Haberleri

 

'Orhan Baba'lı 30 Ağustos Mesajı Genelkurmay Başkanlığı Zafer Haftası için aralarında Orhan Gencebay, Hülya Koçyiğit ve Ebru Gündeş gibi ünlü sanatçıların mesajlarının yer aldığı 6 kısa film hazırladı.

Dört numaralı kısa filmde rol alan Orhan Gencebay, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 30 Ağustos 1922’de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk milleti hürriyet ve bağımsızlığını kazanmıştır. Zafer Bayramı hepimize kutlu olsun” diyor.

 

CUMHURİYETİ KORUYUN

Bir numaralı filmde, Türk Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü “85. yılında Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Herkesi Türkiye Cumhuriyeti’ni korunması ve yaşaması için çaba sarf etmeye çağırıyorum” mesajını veriyor. Sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit de klipte rol alıyor.

Arzum Onan DA VAR

İkinci kısa filmde de oyuncu Arzum Onan şunları söylüyor: “Yüce Türk Milletinin her ferdinin canı pahasına savaşarak elde ettiği Büyük Zafer’in 85. yılını kutluyoruz.” Türk Sanat Müziği sanatçısı Ebru Gündeş de kısa filmlerin üçüncüsünde 30 Ağustos Zafer Bayramı’na ilişkin mesaj veriyor. “Avrupa Yakası”nın senaryo yazarı ve başrol oyuncusu Gülse Birsel de aynı kısa filmde, Zafer Haftası mesajlarını iletiyor.

Tiyatro ustası Haldun Dormen ile sunucu Vatan Şaşmaz beşinci, çeşitli meslek ve yaş gruplarından vatandaşlar da altıncı kısa filmde, tüm Türk Ulusuna 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajlarını sunuyor.

Bir önceki Orhan Baba'nın Sevgi Sehpası başlıklı haberimiz arif sağ etiketi, baba sehpası etiketi ve etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

370 okunma | Sep 25th, 2012 | 2008 Haberleri