Orhan Gencebay'a "Sigara Yasağı" Ödülü

Haber Kategorisi: 2008 Haberleri

 

Harbiye Askeri Müzesi’nde gerçekleşen ödül törenine TBMM Başkanı Köksal Toptan, Sigarayla Savaşanlar Derneği Başkanı Mustafa Aydın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sanatçı Orhan Gencebay, Sürmeneliler Yardımlaşma Derneği Başkanı Şükrü Gedik, Karikatürist Salih Memecan, Malatyalılar Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Şaban Taçyıldız, Karaburun Belediye Başkanı Yusuf Koçak ve Güllüoğlu Baklavaları’nın sahibi Nadir Güllü’nün da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

 

Toptan’a ‘Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’un kabul edilmesine katkıları dolayısıyla Sigarayla Savaşanlar Derneği Başkanı Mustafa Aydın tarafından ”İnsanlığın Gerçek Dostları” ödülü verildi.

Törende konuşan Köksal, “Şimdi herkes kuzu kuzu Meclis’in bahçesinde sigara içiyor. Biraz bahçeye çıkmayı özendirdik. Şimdi, ‘kışın ne olacak bizim halimiz’ diyorlar. Onlara sigara içmeyi özendirici bir tedbir alacağımızı zannediyorsanız, hayır, öyle bir şey yapmayacağız. Ama belki üzerlerine kar ve yağmur yağmasın diye bir branda çekeriz. ‘O şartlarda içmeyi içinize sindiriyorsanız sindirin’ diyeceğiz” dedi.

Toptan, yasağa parlamentoda yüzde 100 uyulduğunu, kamu kurumlarından da aksi hiçbir bilginin kendilerine gelmediğini belirterek, ”İşi biraz daha sıkı tutabilirsek, işin eğitim boyutunu biraz daha yaygınlaştırabilirsek, bu insanlık illetinden çocuklarımızı ve geleceğimizi kurtarabiliriz” diye konuştu.

Kaynak : Net habercilik

Bir önceki Yeni Albüm Müjdesi Verdi başlıklı haberimiz etiketi, gencebaydan yeni album mujdesi etiketi ve konser etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.