Peygamberimizin hayatı da sergilense

Bülent Ersoy’dan sonra şimdi de Orhan Gencebay, çok konuşulacak sözler söyledi.

 

Orhan Gencebay, Fransız tatil köyünde Hz. İsa’ nın hayatının sahnelenmesine hayran kaldığını belirterek ”Keşke Hz. Muhammed’ in hayatı da sahnelense..” dedi.
Popstar Alaturka jüri üyesi, Orhan Gencebay dün akşam ki konuşmalarıyla çok konuşulacak. Bir tarihte, Fransız tatil köyünde Hz. İsa’ nın hayatının sahnelendiğini ve bu gösteriye hayran kaldığını belirten Gencebay, Hz. Muhammed’ in hayatının da sahnelenmesi isteğini dile getirdi… Bu konuşmalar üzerine söz alan sanatçı Bülent Ersoy ise Gencebay’ a Hz. Muhammed ‘in yüzünün hiç bir şekilde gösterilmediğini, filmlerde herhangi bir artistin kendisini canlandırmadığını hatırlatınca Gencebay “Bunu tabi bu kadar yıldan beri gerçekleştirmek mümkün olmadı islam aleminde. Nedenleri vardır şüphesiz. Yorumlar çoktur. Bunu tabii ki ulemalar yani daha doğrusu ilahiyatçılar gerçek anlamda daha iyi açıklarlar, daha iyi bilirler diyorum.. Ama şunu görüyoruz ki gerçekten anlatılabilse ne mahsuru vardı diye insan merak ediyor. Belki daha da çok etkili olabilirdi. Çok daha farklı şeyler olabilirdi. Güzellikleri daha iyi anlayabilirdik..” şeklinde konuştu…

 

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ShowNew.aspx?id=8753869

Bir önceki Hülya Koçyiğit ile iş birliği başlıklı haberimiz 1976 saklambaç gazetesi etiketi, etiketi ve hulya kocyigit tv arsivi etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.