Popstar'da Duygulu Program

Haber Kategorisi: 2008 Haberleri

 

Orhan Gencebay’ın Jüri Üyeliği Yaptığı Yarışma Programı Popstar Alaturka’ya, Sevgililer Günü İçin Hayat Arkadaşı Sevim Emre’ye Yazdığı Aşk Şiiri Damgasını Vurdu

Orhan Gencebay’IN JÜRİ ÜYELİĞİ YAPTIĞI YARIŞMA PROGRAMI POPSTAR ALATURKA’YA, SEVGİLİLER GÜNÜ İÇİN HAYAT ARKADAŞI SEVİM EMRE’YE YAZDIĞI AŞK ŞİİRİ DAMGASINI VURDU.
Gencebay’ın Sevim Emre’ye her yıl Sevgililer Günü’nde çiçek ve şiir hediye ettiği ortaya çıktı. Ünlü şarkıcı ‘Yılbaşı, doğum günü gibi özel günlerde Sevim Hanım’a çiçekle birlikte mutlaka bir de şiir yazar veririm. Büyük ihtimalle bu şiiri şarkı yapacağım’ dedi.
Gencebay şiirin sonuna attığı ‘Bir garip Orhan’ imzası için ise ‘Çocukluğumdan beri hep tarzımdır; yazdığım şiirlerin altına bu imzayı atarım. Belki bunu bizden önceki pirlerimiz de yapıyordu. Mesela Yunus Emre ‘Bir garip Yunus’ olarak bu tarz imza atardı. Orhan Veli ise ‘Bir garip Orhan Veli’ diye imzalardı’ şeklinde konuştu.

 

Kaynak : (Gecce.com) 19/02/2008

Bir önceki Aysel Gürel Son Yolculuğuna Uğurlandı başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve orhan gencebay aysel gürel etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

341 okunma | Sep 24th, 2012 | 2008 Haberleri