TARKAN & ORHAN GENCEBAY "UYAN" KLİBİ ÇIKTI.

Haber Kategorisi: 2008 Haberleri

 

 

Doğa Dergisi, Türkiye doğasının bilinmeyen pek çok özelliğini, doğal alanlarını ve nadir canlı türlerini konu alıyor. Üç aylık periyotlarla yayınlanacak olan dergide Türkiye’nin en iyi doğa fotoğrafçılarının fotoğrafları ve Türk ve yabancı uzmanların yazıları yer alıyor.

Doğa Dergisi’nin ilk sayısında yer alan yazılar;

  • Tarkan ve Orhan Gencebay’la Doğa Üzerine Sohbet
  • Hasankeyf Yok Olmasın!
  • Pedalla Hasankeyf
  • Boğaziçi
  • Doğa Fotoğrafçılığı
  • Dünya Koruma Altında

Tarkan’ın Doğa Derneği için ürettiği “Uyan” adlı şarkı, içinde bulunduğumuz tehlikenin farkında olmayan birçok insanı doğa için harekete geçirecek. Orhan Gencebay, bu önemli esere sazı ve sesiyle destek vererek doğanın yanında durdu.

Tarkan ve Orhan Gencebay’la Doğa Üzerine Sohbet

 

Tuz Gölü’nün, Hasankeyf’in, Allianoi’nin ve yok olan daha nice önemli doğa alanının çağrısı “Uyan” adlı şarkıda ete kemiğe bürünüyor. Tarkan ve Orhan Gencebay, doğa ve “Uyan” hakkında düşüncelerini Doğa Dergisi’ne anlattı.

Hasankeyf Yok Olmasın!

Dicle Vadisi doğanın ve İslam medeniyetinin tek vücut olduğu en görkemli yer. Doğa Derneği tüm Türkiye ve dünyayı, Dicle Vadisi’ndeki Hasankeyf’i sular altında bırakacak olan Ilısu Baraj Projesi’ne karşı düzenlediği “Hasankeyf Yok Olmasın!” kampanyasına çağırıyor.

Sakallı Akbaba

Kanat açıklığı üç metreye yaklaşan sakallı ve dev bir kuş olabilir mi? Yanıtı evet. Cavit Bilen, Türkiye’nin en gizemli ve nadir kuşlarından sakallı akbabanın belki de en görkemli fotoğraflarının nasıl çekildiğini anlatıyor.

Pedalla Hasankeyf

Serkan Taşdelen, Yavuz Ergün, Müfit Alper ve İsmail Odabaşıoğlu’ndan oluşan “Hasankeyf’e Sadakat” doğa bisikletçileri bu görkemli alanın yaşaması için 300 kilometre pedal çevirdi. Beş gün süren bu yolculuk, Hasankeyf’i yok edecek olan Ilısu Barajına karşı “pedallı” bir protestoydu.

Dünya Koruma Altında

Türkiye ve dünyada doğanın yaşaması için yapılan koruma çalışmaları Doğa Dergisi’nde yer alıyor. Afrika’da yaşayan gorilleri yok olma tehlikesiyle karşı karşıya getiren cep telefonları ve bu tehlikeye karşı gerçekleştirilen koruma projesi bunlardan biri.

Kaynak :dogadernegi.org

 

Bir önceki İHSAN KALKAVAN'IN ANNESİ MEZİYET KALKAVAN TOPRAĞA VERİLDİ başlıklı haberimiz @meziyetkalkavan etiketi, etiketi ve ihsan kalkavan muammer güler etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.