TARKAN VE GENCEBAY İŞBİRLİĞİ

Haber Kategorisi: 2008 Haberleri

 

Stüdyo kayıtları tamamlanan ‘Uyan’ adlı şarkı eylül ayında Doğa Derneği’nin çıkardığı ‘Doğa’ dergisinin ilk sayısıyla birlikte armağan edilecek.

 

Tarkan, DOĞA DERNEĞİ’NİN MÜCADELESİNE DESTEK VERMEK İÇİN ‘UYAN’ ADLI BİR ŞARKI YAPTI. ONA SESİYLE Orhan Gencebay EŞLİK ETTİ. ALBÜM, EYLÜL AYINDA ‘DOĞA’ DERGİSİYLE VERİLECEK..

Türkiye’nin megastarı Tarkan, Doğa Derneği’ne destek vermek için ‘Uyan’ isimli bir şarkı hazırladı. Ünlü şarkıcı, parçanın sözleriyle içinde bulunduğumuz tehlikeye dikkat çekerek, birlik çağrısı yaptı.

 

KAYITLARI TAMAM

Tarkan’ın, bu girişimine kayıtsız kalmayan Orhan Gencebay da ona destek vererek ‘Uyan’a sazıyla ve sesiyle eşlik etti. Şarkının son dizesini birlikte söyleyen Tarkan ve Orhan Gencebay, Doğa Derneği’nin en temel ilkesinin altını çiziyor: ‘Herşey mümkün eğer inanırsan’. Stüdyo kayıtları tamamlanan ‘Uyan’ adlı şarkı eylül ayında Doğa Derneği’nin çıkardığı ‘Doğa’ dergisinin ilk sayısıyla birlikte armağan edilecek.

İŞTE ŞARKININ SÖZLERİ

İki Gözü iki çeşme

Hepimize sesleniyor

Deva bul bu derde

Gel beni kurtar diyor

Kanadı kurık kuş gibi

Garibin içi kan ağlıyor

Beni ateşi atmadan önce

Vicdanına bir sor diyor

Uyan uyan uyan uyan

Koy elini kalbine geç olmadan

Bu yolun sonu yokuştur deme

Dağları aşarız eğer inanırsan

Uyan uyan dostum uyan

Koy elini kalbine geç olmadan

Bir olur geliriz üstesinden

Her şey mümkün eğer

inanırsan
Kaynak : (Gecce) 08.08.2008

Bir önceki Linet : Çünkü Orhan Abi'nin şarkılarına herkes hasret. başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve linet 1995 etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

270 okunma | Sep 24th, 2012 | 2008 Haberleri