Beyaz Show da çocuklar için üç milyon toplandı

Haber Kategorisi: 2009 Haberleri

 

Beyazıt Öztürk’ün, ’Otizmin farkındayım, Onların yanındayım’ kampanyası çerçevesinde Kanal D’deki Beyaz Show’da başlattığı yardım kampanyası büyük ilgi gördü.

 

Orhan Gencebay, Emel Sayın, Kubat, Yetkin Dikinciler, Fadik Sevin Atasoy, Cem Yılmaz, Tuba Büyüküstün, Acun Ilıcalı ve Fatih Erkoç gibi ünlü isimlerin katıldığı gecede üç milyon lira bağış toplandı.

ŞOVMEN Beyazıt Öztürk, Tohum Otizm Vakfı’nın “Otizmin farkındayım, Onların yanındayım” kampanyasına destek olmak için bu haftaki Beyaz Show’u özel bir programa çevirdi. Kanal D’nin desteğiyle yapılan programa Orhan Gencebay, Emel Sayın, Hülya Avşar, Demet Akbağ, Kubat, Yetkin Dikinciler, Fadik Sevin Atasoy, Cem Yılmaz, Tuba Büyüküstün, Acun Ilıcalı ve Fatih Erkoç ile Kanal D’de yayınlanan Kavak Yelleri ve Küçük Kadınlar dizisinin oyuncuları katıldı. Ünlüler, canlı yayında otizmli çocuklara destek çağrısında bulundu.

Neler hediye ettiler?

Programda, her yüz bağışçıdan birine ünlülerin yanlarında getirdikleri eşyaları verildi. Emel Sayın elbisesini, Kubat askerde beste yaptığı gitarını, Cemal Hünal ilk atının eğerini,Hülya Avşar tenis raketini, Sağlık Bakanı Recep Akdağ steteskopunu, Cem Yılmaz kendi çizdiği karikatürünü, Yetkin Dikinciler Moskova’dan satın aldığı el yapımı bir aynayı, Fadik Sevin Atasoy film çekimlerinde dublör olarak kullandığı oyuncak bebeğini, Acun Ilıcalı, ’Var mısın Yok musun’daki bir numaralı kutuyu, Orhan Gencebay bağlamasını, Fatih Erkoç trompetini, Demet Akbağ filmlerinin ve oyunlarının DVD’sini hediye etti.

Gecede, SMS, telefon ve banka hesap numaraları üzerinden yapılan bağışlarla 3 milyon 150 bin TL toplandı. Hayırseverlerin arsa, inşaat malzemesi ve diğer teçhizat bağışları sayesinde, otistik çocukların eğitim göreceği bir de okul inşa edilecek.

Kaynak : Hürriyet

Bir önceki Plak Kapağındaki Fotoğrafı, Yale Üniversitesinde Kitap Kapağı Oldu başlıklı haberimiz d&r orhan gencebay ın yeni plağı etiketi, dnr plak orhan gencebay etiketi ve etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

362 okunma | Sep 24th, 2012 | 2009 Haberleri