"Kuzeyin Oğlu" Amacına Ulaştı

Haber Kategorisi: 2009 Haberleri

 

“Kuzeyin Oğlu” lakaplı Karadenizli sanatçı Volkan Konak, Trabzon’da her şeyin futbol olmadığını yaptığı müzik ile gösterdiğini, Karadeniz müziğinin Türkiye’de birinci sıraya çıktığını söyledi.

Konak, Karadeniz müziğinin insanı gibi olduğunu ifade ederek, “Karadeniz müziği çok renkli ve çok heyecanlı dinamik bir müziktir. Dost insanların ürettiği bir müziktir” dedi.

Yaklaşık 3 yıl sonra sonra müzik yaşantısı ile artık ön planda olmayacağını vurgulayan Konak, şöyle devam etti:

“Amacım, Trabzon’dan, Karadeniz’den müzik anlamında birinci sıraya çıkmaktı, bunu da başardık. Herşeyin futbol olmadığını gösterdim. Şu an Türkiye’de müzik anlamında birinci sıraya çıktık. Ben aslında bunu gevşeme anlamında söylemiyorum ama idealime ulaştım. Bundan sonra daha prestijli işler yapmayı düşünüyorum. Biz Türkiye’de sporda bir yere geldik ama müzikte de varız artık. Yani söz sahibiyiz. Müzikte ben bugünleri gördükten sonra artık yavaş yavaş bu kadar yoğun konser serisi yapmayacağım. Artık 5 yılda bir koleksiyon şeklinde arşivlik çalışmalar yapacağım.”
PİYANOYU HEDİYE ETTİ

Müzikten kazandığı para ile aldığı piyanonun manevi değerinin çok yüksek olduğunu ifade eden Konak, gençlerin bu alanda başarılı olabilmelerini sağlamak için Trabzon Anadolu Güzel Sanatlar Lisesine piyanoyu hediye ettiğini söyledi.

Piyanonun müzik yaşantısını anlattığını belirten Konak, “Okula bir piyano hediye ettim. Bu piyanonun benim için manevi olarak çok büyük önemi vardı. Piyanoyu, müzikle kazandığım harçlıkla, Orhan Gencebay’ın bana verdiği ilk müzikal parayla aldım. Konservatuvar için İstanbul’a gittim. Müzik yaşantım burada başladı. Okuldaki meslektaşlarıma, ‘sakın ümitsiz ve umutsuz olmayın bize yakışmaz siz daha kentli daha şehirlisiniz, ben köyden kalktım ve geldim” dedim. Demek ki ben onu başarabilmişsem sıfırdan gelip Türkiye’de 1. sıraya çıkıyorsam, siz de bunu başarabilirsiniz demek istedim”dedi.

Kaynak : Anadolu Ajansı

Bir önceki Orhan Baba'nın ofisini soydular başlıklı haberimiz etiketi, ibrahim etiketi ve konser etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.