Linet, Yeni Albümünde "Çilekeş" Parçasını Seslendirdi

Haber Kategorisi: 2009 Haberleri

 

Linet, “Paylaşmak İstiyorum” albümü ile müzik dünyasına geri döndü. Albümünde Söz-Müzik Orhan Gencebay’ a ait olan “Çilekeş” parcasını seslendirdi.

 

Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Sezen Aksu, Hakan Altun, Bülent Özdemir, gibi değerli isimlerin eserlerinin yer aldığı albüm bu yıla damgasını vuracağa benziyor. Albüme ismini veren, Hakan Altun’un duygusal parçası “Aşkı Paylaşmak İstiyorum”la Linet müziğini sizlerle paylaşmak istiyor.

Albümün Müzik Direktörlüğünü üstlenen Emirkan, söz ve bestesi kendisine ait olan; O Kim Oluyor, Yüreğim, İhanet adlı eserleriyle de desteğini sürdürüyor…

Albümde, Sıla Gençoğlu tarafından kaleme alınan, Sezen Aksu tarafından bestelenen “Aslan Gibiyim” Linet için yazılan iddialı parçalardan.

Yine, 80’li yılların unutulmaz eserlerinden, Orhan Gencebay’ın Çilekeş’i, Ferdi Tayfur’un Derbeder’i Linet’in muhteşem yorumuyla bir kez daha hafızalarımıza kazınıyor.

Albümün diğer duygusal parçası olan “Kim Özler”, Hakkı Yalçın’ın sözleri Emirkan’ın bestesiyle ve sanatçının essiz yorumuyla aynı zamanda çıkış parçası olacak.

Murat Güneş’in Aşk Ordusu, Bülent Özdemir ve İlker Karaman’dan Can Bildim, albümde hit olacak parçalardan…

Aranjeleriyle ve düzenlemeleriyle, Erhan Bayrak, Ercüment Ekin, Hakan Sarıca, Aydın Kara, Ozan Özkök, ve Mustafa Ceceli, albümdeki eserlere hayat verdiler.

Albümdeki Parçalar ;

1. Kim Özler
2. Yüreğim
3. O Kim Oluyor
4. Çilekeş
5. Derbeder
6. Aşkı Paylaşmak İstiyorum
7. Aşk Ordusu
8. Can Bildim
9. İhanet
10. Aslan Gibi
11. Derbeder (Remix)

Bir önceki YUSUF HAYALOĞLU'NU SANATÇI DOSTLARI UĞURLADI başlıklı haberimiz etiketi, fatih şebnem kısaparmak etiketi ve konser etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.