Orhan Gencebay Annesini Son Yolculuğuna Uğurladı

Haber Kategorisi: 2009 Haberleri

Büyük Cami’de kılınan cenaze namazıyla annesini son yolculuğuna uğurladı.  “Fotoğraflar Eklendi. Geniş Kapsamlı Fotolar Yarın Eklenecek.”

 

Annesinin acı haberini alan ünlü sanatçı Orhan Gencebay, Sevim Emre ve oğulları  Samsun’a geldi.

Hastaneden alınan cenaze Habibe Gencebay’ın oturduğu Bahçelievler Mahallesi Lise Caddesindeki evine getirildi. Burada helallik alınıp dua edilmesinin ardından, cenaze Büyük Cami’ye getirildi. Müziğin babası Orhan Gencebay’a Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da eşlik etti. Boyun fıtığı olduğu için boyunluk takmak zorunda kalan sanatçı, hemşehrilerinin başsağlığı dileklerini kabul etti.
Cenaze namazına; Sadettin Sarar, Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu da katıldı. Vali Güzeloğlu, Samsunlu sanatçı Gencebay’a başsağlığı dileklerinde bulundu. Öğle namazının ardından ise Habibe Gencebay’ın cenaze namazı kılındı. Ayakta durmakta güçlük çeken sanatçı, namazı kılıp dua ettikten sonra annesini son yolculuğuna uğurladı. Habibe Gencebay, Asri Mezarlık’taki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Not: Cenaze törenin geniş resimleri yarın eklenecektir.

 

Resimler :

 

 

Bir önceki Görkem ; Orhan Gencebay Hayranı Çıktı başlıklı haberimiz bir şarkısın sen orhan gencebay etiketi, etiketi ve görkem aydanarig 2008 etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.