Orhan Gencebay, Mithat Alam Film Merkezi'ne Konuk Oluyor

Haber Kategorisi: 2009 Haberleri

 

Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi, Türkiye’de hem yaptığı müzik hem de sinemacı kişiliğiyle çok saygın biri isim olan Orhan Gencebay için özel bir program düzenliyor. Merkez’de 5 Mayıs Salı günü Gencebay‘ın rol aldığı Batsın Bu Dünya” isimli film gösterilecek, 6 Mayıs’ta ise Gencebay‘ın katılımıyla bir söyleşi gerçekleştirecek.

 

Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi Bahar Tatili’ni bir efsaneyle sona erdiriyor. Müziğin efsanevi ismi Orhan Gencebay önce bir filmiyle, 1975 yapımı Osman F. Seden filmi Batsın Bu Dünya” ile, sonra da bizzat katılacağı bir söyleşiyle Mithat Alam Film Merkezi’ninkonuğu oluyor.

 

Etkinlik kapsamında, 5 Mayıs Salı günü saat 18.00’de gösterilecek Batsın Bu Dünya” filminde Orhan Gencebay Müjde Ar’la birlikte rol alıyor.

6 Mayıs Çarşamba günü saat 18.00’de Roll Dergisi’nden Derya Bengi’nin moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşide ise Orhan Gencebay’ın sanat hayatı, sineması, film müzikleri ve hayatı konuşulacak.

Söyleşi için yer kuponları 6 Mayıs Çarşamba saat 09.30’dan itibaren Mithat Alam Film Merkezi’nden alınabilir.

Kaynak : Sinema .com 

Detaylı bilgi için;   www.mafm.boun.edu.tr

Bir önceki Kral TV Onur Ödülü Orhan Gencebay'a başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve kral orhan gencebay gecesi etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.