Orhan Gencebay & Sevim Emre Otomobilini soyanlarla yüzleşecek

Haber Kategorisi: 2009 Haberleri

 

Orhan Gencebay’ın otomobilinde bir buçuk yıl önce meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili ruhsat sahibi olması nedeniyle eşi Sevim Emre ifade vermek için adliyeye çağrıldı.

 

Müzik sanatçısı Orhan Gencebay’ın otomobilinde bir buçuk yıl önce meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili olarak eşi Sevim Emre, ifade vermek üzere adliyeye çağrıldı. Ruhsat sahibi olması nedeniyle duruşmaya çağrılan ünlü oyuncu, şüphelilerle yüzleşerek şikayetçi olup olmadığı yönünde beyanda bulunacak.

CANAN İSPİR / AJANS HABERTÜRK (ÖZEL)

Ünlü sanatçı Orhan Gencebay ve eşi Sevim Emre’yi adliye koridorlarına taşıyan olay, 20 Nisan 2007 tarihinde meydana geldi.

Gencebay’ın şoförü Barbaros Süsleyici o gün çifti, 34 SEV 08 plakalı. 2006 model Opel marka otomobille Baltalimanı Öge Yalısı’nda bulunan evlerine bıraktıktan sonra akşam saatlerinde Rumeli Kavağı’ndaki evine gitti. Ancak sabah kalktığında otomobilin sağ arka kelebek camının kırıldığını ve içeride bulunan bazı eşyaların çalınmış olduğunu fark etti. Gencebay çiftinin karakola yaptığı şikayet üzerine polis tarafından olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Kredi kartından Orhan Baba’ya ulaşıldı

Bu arada aldığı bir ihbarı değerlendiren Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise Etiler’de yaptıkları uygulamada 34 YK 0070 plakalı bir otomobili durdular. İçeride yapılan aramada çok sayıda eşya ile birlikte Orhan Gencebay’a ait daha önce reklamlarında oynadığı bir bankanın kredi kartı ele geçirildi. Otomobilin sürücüsü Sinan D. gözaltına alınırken, kaçmaya çalışan Celal A. polis ekipleri tarafından yakalandı. Polis, Süsleyici’nin şoförünün ifadesinden yola çıkarak ele geçirilen eşyalardan otomobil krikosu, bir adet bayan bot, bir adet bayan terliği, tişört ve şemsiyesinin Gencebay çiftine ait olduğunu belirledi.

Şüphelilerle yüzleşecek

Söz konusu eşyalar Gencebay çiftine teslim edilirken, Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda Sinan D. ile Celal A. hakkında ‘mala zarar vermek’ ve ‘hırsızlık’ suçlarından kamu davası açıldı.

Sarıyer 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dün yapılan duruşmada ise Gencebay’ın şoförlüğünü yapan Barbaros Süsleyici tanık sıfatı ile beyanda bulundu. Mahkeme, sanıklardan Celal A.’nın duruşmada hazır olmaması nedeni ile polis nezaretinde getirilmesine karar verirken, otomobilin ruhsat sahibi Sevim Emre olması nedeniyle önümüzdeki celse şikayetçi sıfatı ile beyanının alınmasına karar verdi. Ünlü oyuncu önümüzdeki celse otomobilini soyduğu iddia edilen şüphelilerle yüzleşerek şikayetçi olup olmadığını söyleyecek.

Kaynak :Haber türk

Bir önceki Orhan Gencebay, Benzeri İsmail Candan, ile Karşılaşınca Şaşırdı başlıklı haberimiz benzeri sanatçılar etiketi, etiketi ve gencebay benzerleri etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.