YUSUF HAYALOĞLU'NU SANATÇI DOSTLARI UĞURLADI

Haber Kategorisi: 2009 Haberleri

 

Yusuf Hayaloğlu için Yeniköy Camii’nde ikindi namazının ardından cenaze namazı kılındı. Namaza eşi Mine, kızları Deniz, Hazal, oğlu Can Hayaloğlu, kızkardeşi Gülten Kaya, Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, Fatih-Şebnem Kısaparmak, Nuri Sesigüzel, Ali Kırca, Yavuz Bingöl, Suavi, Yavuz Bingöl, Gani Rüzgar Şavata, Ahmet Selçuk İlkan, Nihat Nikerel, Ali Rıza Binboğa, Selda Bağcan ile sevenleri katıldı. Namazın ardından Hayaloğlu’nun tabutu bir süre omuzda taşınarak cenaze arabasına konuldu. Hayaloğlu Yeniköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Namazın ardından sanatçı arkadaşları Hayaloğlu’nu anlattı. Birkaç insanın hayatına sığabilecek bir hayatı geride bıraktığını dile getiren Nihat Nikerel, “Hiç bir zaman ölmeyecek gibi şiirlerini yaşatacağız. Adam gibi adam, sözünde duran yiğit bir insandı. Renkli geldi, renkli gitti. Yolun açık olsun” dedi.

Çok üzüntülü olduğunu belirten Seher Dilovan, çok değerli bir insanı kaybettiklerini söyledi. Dilovan, “Böyle bir günde burada olmak istemezdim. Protest bir insandı. Her zaman halkın sorunlarını, dertlerini, çilelerini dile getirirdi. Allah makamını cennet etsin. ” şeklinde konuştu.

“Ortak bir yolculuğun sonunda yaşanmış ortak acıların belki de getirdiği erken bir son oldu” diyen haber sunucusu Ali Kırca, “Onun dediği gibi yüreğim kanıyor. Penceresiz kalmıştı, uçurtması yerlere kapanmıştı. Tellere takılmıştı ve sonunda o şarkılarındaki öksüz çocuk gibi hayatta aslında bizi öksüz bırakarak gitti. Erken gittiler. Daha çok söyleyecek şarkıları, daha çok sözleri vardı. Onu çok arayacağız, özleyeceğiz. Bütün bunlar hep söylenen şeyler ama sonuçta değiştirmeyecek bir şeyi, bir daha şarkılar söyleyemeyecek. Esas gerçek bu, esas acı olanda bu. Şarkıları kaybettik, başımız sağolsun. ” şeklinde konuştu.

“Çok güzel bir adamdı” diyerek konuşmasına başlayan Fatih Kısaparmak ise Hayaloğlu’nun bir çok şiirini bestelediğini ve albümlerinde seslendirdiğini söyledi. Hayaloğlu’nun aynı zamanda çok iyi bir ressam olduğuna dikkat çeken Kısaparmak, “2. albümümün kapağını çizmişti. Çok önemli ressamlardan biridir. Bu da ihmal edilen bir tarafıdır. Gerçek bir sanatçıdır. Olumlu, pozitif, iyimser bir insandı. Çok bilge yanları olan bir insandı. Çok erken kaybettik. Fakat sanatçılar unutuldukları gün ölürler. O her şiirinde her okunduğunda yaşayacağına göre ölümü öldürenlerden biri olacaktır. ” şeklinde konuştu.

MESAM Başkanı Ali Rıza Binboğa da, “Çok değerli bir halk ozanımızı kaybettik. Hepimizin bayı sağolsun” dedi.

Kaynak : Haberler – Cihan

Bir önceki Bekir Hazar Köşe Yazısı : Ah Ulen ah! başlıklı haberimiz konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.