'Ergenekon' şarkısının adını değiştirdi

Haber Kategorisi: 2010 Haberleri
'Ergenekon' şarkısının adını değiştirdi

Ünlü şarkıcı yeni albümünde yer alan ‘Ergenekon Destanı’ şarkısının adını değiştirdiğini itiraf etti…

 

Özgün Türk Müziği’nin öncüsü Orhan Gencebay, uzun bir aradan sonra çıkardığı ‘Berhudar Ol’ adlı albümünün tanıtımını önceki gün yaptı. Üç buçuk yıl aradan sonra yepyeni eserler ile hazırlanan, tüm söz ve müziklerin Orhan Gencebay’a ait olduğu ‘Berhudar Ol’ albümü Gencebay’ın müzikal anlamda ‘zirve’ çalışması olarak değerlendiriliyor.

REKLAM SANMASINLAR

Müzik hayatı boyunca ilk kez bir albüm yapmak için üç buçuk sene beklediğini söyleyen Orhan Gencebay, on sene önce başladığı ‘Ergenekon Destanı’ isimli enstrümantal beste çalışmasını soruşturmalar başlayınca ‘Diriliş’ olarak değiştirip albümüne koyduğunu söyledi. “İsmi Ergenekon operasyonundan sonra reklam yapıyor diye düşünebilirdi. Pentonetik bir yapı var. Hayatımda ilk defa Kazak dombrası çaldım. Bu kadar bağlamaya benzeyen bir saz olamaz. Mızraplıların hepsini çaldım. 6,5 dakikalık bir hikayesi var. Bu bestemde müzikal birikimimi görebilirsiniz” diye konuştu

Haber: Okan IŞIK

 

http://magazin.bugun.com.tr/-ergenekon-adini-degistirdi-101029-haberi.aspx

Bir önceki MHP'ye' Baba' darbesi başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

377 okunma | Oct 19th, 2012 | 2010 Haberleri