Orhan Gencebay Vodafone Reklamı

Haber Kategorisi: 2010 Haberleri

azar, 03 Ocak 2010 11:57

Vodafone, daha önce Tugay Kerimoğlu, Hakkı Devrim, Ali Sabancı gibi ünlü isimlerin rol aldığı reklam filmlerine bir yenisini ekledi. Bu kez Türk müziğinin babası olarak tanınan Orhan Gencebay’ın rol aldığı reklam filmi, Vodafoneun 3G hizmetinin diğer operatörlerden farkını Gencebay’ın gözünden izleyiciye aktarıyor.

Orhan Gencebay her zamanki beyefendi tavrıyla, Vodafone’un kendisi ve hayranları için ne anlama geldiğini, nasıl farklılık yarattığını anlatırken, Gencebayın ve sanatçının hayranlarının çeşitli görüntüleri ekrana geliyor. Orhan Gencebayın eski filmlerine ve eski şarkılarına da Vodafone sayesinde, internetten ulaşılabildiğine vurgu yapılan reklamda, fon müziğinde Gencebayın Dil Yarası şarkısı kullanılıyor.

Reklamın sonunda Gencebay’ın söylediği berhüdar olun sözleri, hem sanatçının hayranlarına hem de Vodafone’un hizmetine vurgu yapıyor. Böylece Vodafone, Orhan Gencebay sevenlerine de gönderme yaparak, kapsama alanını sadece fiziksel olarak değil toplumsal gruplar açısından da geniş tuttuğunun altını çiziyor.

Bir önceki Türkiye'nin "Gönlünü" Kapsıyor başlıklı haberimiz konser etiketi, orhan gencebay etiketi ve orhan gencebayın kinci eşi 0 etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

350 okunma | Sep 24th, 2012 | 2010 Haberleri