Bu sözleri söyleyen hastadır

Haber Kategorisi: 2011 Haberleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fazıl Say’la arası açılan Orhan Gencebay, kendine yeni bir klasik müzikçi dost buldu. Gencebay, konserini izlediği Fransız piyanist Eric Le Sage ile müzik sohbeti yaptı.

SABANCI MÜZESİ’NDE KONSER

Orhan Baba’ya dost mu yok? Fazıl Say’ın, “Orhan Gencebay üçüncü sınıf müzisyendir” sözüyle morali bozulan Orhan Gencebay, klasik müzik terapisi yaptı. Ünlü arabeskçi, önceki akşam Fransız piyano ekolünün en önde gelen isimlerinden biri olarak kabul edilen ünlü piyanist Eric Le Sage’ın Sakıp Sabancı Müzesi’nde verdiği konseri izledi.

MÜZİK BİLGİSİNE ŞAŞIRDI

Gencebay, konser sonrası, hayranı olduğunu söylediği Le Sage ile sohbet etti. Uzun uzun konuşan ikili, klasik müziği de masaya yatırdı. Le Sage, müzik bilgisine hayran kaldığı Gencebay’ın imza attığı eserleri dinlemek istediğini belirtti; ünlü sanatçı ise bu talebi memnuniyetle karşıladı.

FAZIL’LA KÖPRÜLER ATILDI!

Fazıl Say’ın “Üçüncü sınıf müzisyen” sözlerine Gencebay sert yanıt vererek aralarındaki tüm köprüleri atmıştı: “Bu sözleri söyleyen hastadır, komplekslidir. Bu ithamlar çok yakışıksız!”

 

http://www.ucankus.com/detay/76816/fazil-sayin-orhan-gencebay-ucuncu-sinif-muzisyendir-sozuyle-morali-bozulan-orhan-gencebay

 

 

Bir önceki Fazıl SAY'dan Gencebay'a yönelik ağır eleştiriler başlıklı haberimiz etiketi, fazil say orhan gencebay elestirisi etiketi ve konser etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.