Gencebay Hayranlığı Sınır Tanımıyor

Haber Kategorisi: 2011 Haberleri

 

Dominik Cumhuriyeti’nin başkenti Santo Domingo’da yaşayan ve Orhan Gencebay hayranı olan Üsküp doğumlu Asan Pajtondziev, Gencebay’ın şarkılarını dinlerken kendisini Üsküp’te ya da Türkiye’de sandığını söyledi.

Taksicilik yapan Pajtondziev, Yugoslavya ordusunda subay olarak görev yaptığını, emekli olduktan sonra da Dominikli bir arkadaşıyla ticaret yapmak üzere 4 sene önce Santo Domingo’ya geldiğini anlattı. Pajtondziev, ‘Arkadaşımla ortaklığımız 6 ay kadar sürdü ve yaptığımız işte başarılı olamayınca, ortaklıktan ayrıldım ve şimdi taksicilik yapıyorum’ dedi. İşinden arta kalan zamanlarda sık sık internetten Orhan Gencebay şarkıları dinlediğini belirten Pajtondziev, sözlerine şöyle devam etti:

‘Orhan Gencebay, gerçekten çok büyük bir sanatçı. Ben daha Makedonya’nın başkenti Üsküp’teyken Gencebay’ın şarkılarını büyük bir hayranlıkla dinlerdim. O zamanlardan beri Gencebay hayranıyım. Gencebay, Türkiye dışındaki pek çok yerde olduğu gibi Üsküp’te de çok tanınır. Onun şarkılarını orada çok dinledik. Gencebay, tam bir sanatçı. Şarkılarını çok candan söylüyor. Onun şarkılarını dinlerken kendimi Üsküp’te ya da Türkiye’de sanıyorum.’

Bir önceki Işın Karaca Orhan Gencebay'dan Fikir Aldı başlıklı haberimiz esengül etiketi, etiketi ve işin karaca 2012 orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

323 okunma | Sep 24th, 2012 | 2011 Haberleri