Burç Koleji, Yılın 'en'lerini Seçti.

Haber Kategorisi: 2012 Haberleri

 

Orhan Gencebay (Sanatçı): “Benim bir şarkı sözüm şöyledir: ‘Olsa da en büyük kudret elinde, verirken titreyen elden istemem’. Titremeyen bir elden bu ödülü aldığım için onurlu ve gururluyum.”

 

Türkiye’nin ilk özel iletişim meslek liselerinden biri olan Burç Anadolu İletişim Meslek Lisesi, medyanın en’lerini seçti. Bu yıl 9.su düzenlenen Burç İletişim Ödülleri kapsamında öğrenciler farklı şehirlerde 5 bin kişi ile yüz yüze görüşerek yaptıkları araştırmada TV, gazete, internet medyası ve sinema gibi alanlarda 72 kategoride en beğenilen isimleri belirledi. Zaman Gazetesi, ‘Yılın en iyi gazetesi’ seçilirken, gazetenin 25. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ‘Türkiye’de Zaman’ (Time in Turkey) adlı fotoğraf projesi de ödül aldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da ‘Halkla en iyi iletişim kuran devlet adamı’ ödülünün sahibi oldu.

İletişim ödülleri töreni önceki gün akşam İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Vatan Şaşmaz ve Açelya Akkoyun’un sunuculuğunu yaptığı geceye Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Zaman Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Akbulut ve medya, siyaset, sanat, spor dünyasından birçok isim katıldı. ‘Mum Işığı’ müzik grubunun mini konseriyle başlayan gecede daha sonra yılın en iyilerine ödülleri takdim edildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yılın ‘Halkla en iyi iletişim kuran devlet adamı’ seçildi. Ankara’daki programı dolayısıyla törene katılamayan Erdoğan adına ödülü AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan aldı. Geceye mesaj gönderen Başbakan Erdoğan’ın kendi ağzından bir şiiri dinletildi. ‘Yılın sosyal sorumluluk ödülü’ne layık görülen Mehdi Eker, “Bu ödülü, Türkiye genelinde görev yapan bakanlığımın 60 bin civarındaki isimsiz ve fedakâr çalışanı için alıyorum.” dedi. Adem Yavuz Arslan’a ‘En beğenilen politika yazarı’ ödülünü vermek için sahneye çıkan Eker, Sezai Karakoç’un ‘Sürgün’ isimli şiirini okudu. ‘Yılın Gazetesi’ ödülünü CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak’ın elinden alan Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, “Ödül milletimizin kadirşinaslığıdır. Milletimizin kendine göre kriterleri var. Özü sözü doğru olmak onlar için önemli.” yorumunu yaptı. Anket sonuçlarına göre; ‘En iyi haber kanalı’ TRT Haber, ‘Haber portalı’ haberturk.com, ‘Köşe yazarı’ Mustafa Karaalioğlu, ‘Spor köşe yazarı’ Erman Toroğlu, ‘Gazete röportajı’ Neşe Düzel, ‘Aktüel yazarı’ Hilal Kaplan, ‘Ana haber bülteni’ ATV, ‘Spor programı’ Telegol, ‘Yarışma programı’ Yetenek Sizsiniz Türkiye, ‘Spor yorumcusu’ Hakan Şükür, ‘Eğlence programı’ Beyaz Show, ‘Komedi dizisi’ Leyla ile Mecnun, ‘Gezi eğlence programı’ Ayna, ‘En iyi röportaj’ Mehmet Gündem, ‘Erkek komedi oyuncusu’ Şafak Sezer, ‘Erkek drama oyuncusu’ Kıvanç Tatlıtuğ, ‘En beğenilen sinema filmi’ Fetih 1453.

Görüşler

Ödülden büyük memnuniyet duydum

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: “Burç eğitim kurumlarının 18 yıldır, bünyesinde bulunan 10 okul ile yürüttüğü eğitim hizmetlerini takdirle takip ediyorum. Şahsıma verilen ‘Halkla en iyi iletişimi kuran devlet adamı’ ödülünden dolayı büyük bir memnuniyet duyuyorum. Milletimizle aramızda güçlü bir gönül bağı, muhabbet ve iletişim var. Hayatımız boyunca daima milletimizin derdiyle dertlendik, milletimizin rotasında yürüdük, onun diliyle konuştuk, onun efkarının ve hissiyatının tercümanı olmaya çalıştık. Hiçbir zaman sırça köşklere sığınmadık, insanımızla aramıza duvarlar örmedik.”

İşte gerçek reyting oranı budur

İrfan Değirmenci (Sunucu): “Burç Koleji öğrencileri üç yıldır bize bu ödülü layık görüyor. Çok eğitimli, kaliteli, ne yaptığını bilen öğrenciler yetişiyor. Bu, bizi de mutlu ediyor. 5 bin kişiye sordunuz, anket yaptınız. İşte gerçek reyting ve izlenme oranı budur.”

Yüreğimde hissettiklerim anlaşılmış

Kayahan (Sanatçı): “Türk pop müziği dedikleri şey benim yüreğimde hissettiklerimi anlatışımdır. Gitarı elime aldığımda bize ait değerleri anlatmaya çalıştım. Ataların evlatlara en büyük bırakacakları miras, yaşadıklarını evlatlarına aktarmaktır. En büyük görev de budur.”

Gençlerden ödül almak daha önemli

Saba Tümer (Sunucu): “Bütün ödüller çok önemlidir ama gençlerden aldığım bu ödül benim için çok daha önemli. Beni bu ödüle layık görenlere çok teşekkür ediyorum.”

Kaynak :  Zaman Gazetesi

Bir önceki Gencebay ile Tatlıses rekabeti başlıklı haberimiz arabesk etiketi, etiketi ve gencebay ve tatlıses etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.