Gencebay ile Tatlıses rekabeti

Haber Kategorisi: 2012 Haberleri

Piyasanın devleri İbrahim Tatlıses ve Orhan Gencebay yeni albümlerini çıkarmaya hazırlanırken aynı dönemde de konser verecekler.

Tatlıses transfer parası olarak 1 milyon TL’ye imza atarken Gencebay, o ücreti konser başına alacak

Müzik dünyasının ‘Baba’sı Orhan Gencebay ile İmparator İbrahim Tatlıses, bu yaz çıkaracakları albümle birbirlerini rakip çıktı.

İki dev isim uzun zamandır üzerinde çalıştıkları albüm için ünlü isimlerden büyük destek görürken, konser başına aldıkları fiyatla da milyon liralık savaşın startını verdi.

Tatlıses’in, ‘Mucize’ adlı albümü için prodüksiyon şirketinden 1 milyon TL aldığı belirtilirken, Gencebay’ın da bu fiyatı konser başına alacağı öğrenildi.

SAHNE İÇİN 2 MİLYON TL

Geçen yıl uğradığı silahlı saldırı sonrası sol tarafı felç kalan İmparator, Sinan Akçıl’ın bestelediği ‘Mücize’ şarkısıyla büyük bir çıkış yapmaya hazırlanıyor. Sanatçının, emek harcadığı albüm için kapsamlı bir tura çıkacağı ifade edilirken, konser başına da 2 milyon TL alacağı da belirtildi.

Kral TV Müzik Ödülleri’nde eskisi gibi şarkı söylemesinin mümkün olmadığını söyleyenlere inat yeni albümünün okumalarına son sürat devam eden Tatlıses’e Sibel Can ve Ebru Gündeş’den destek geldi. İki ünlü şarkıcı sanatçıya vokalistlik yapacak.

ALBÜM BENİM ŞEREFİM

Bugüne kadar konser vermekten hep kaçan Orhan Gencebay ise çıkacak albümü için “Benim Onur, Şeref, Gurur albümü olacak” ifadesini kullandı.

Yapım şirketinden transfer ücreti almayacağı belirtilen Baba Gencebay’ın 20 konser için 20 milyon TL’ye anlaştığı söylendi. Usta sanatçının albümünde ise Sezen Aksu, Tarkan, Nilüfer, Candan Erçetin, Şebnem Ferah, Kenan Doğulu, Emre Aydın, Volkan Konak gibi 30 ünlü isim sanatçıların en sevilen şarkılarını seslendirdi.

Heyecanla beklenen albümde aynı zamanda Ajda Pekkan’da yer alıyor.

HABER: Okan IŞIK / BUGÜN GAZETESİ

http://www.bugun.com.tr/haber-detay/193932-tatlises-ve-gencebay-kapismasi-haberi.aspx

Bir önceki Orhan Gencebay'dan son görev başlıklı haberimiz ataköy 11.kısım orhan abi etiketi, etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.