Gencebay'ın 'vefa' gecesinde büyük vefasızlık

Haber Kategorisi: 2012 Haberleri
Orhan Gencebay’ın müzikteki 60’ıncı sanat yılına özel ‘Orhan Gencebay ile Bir Ömür’ adı altında düzenlenen vefa gecesinde, geçtiğimiz haftalarda hayatını kaybeden Neşet Ertaş’a büyük vefasızlık yapıldı.Vatan Şaşmaz tarafından ‘2012 yılında kaybettiklerimiz’ şeklinde anons edilen bölümde önce Erol Günaydın sonra da Mustafa Kemal Atatürk anıldı.

“ATATÜRK’Ü BÖYLE ŞOVLARA ALET ETMEK DOĞRU DEĞİL”

Ayrıca Atatürk’ün anıldığı kısımda herkesin ayağa kalkmaya ve alkışlamaya zorlanması bazı davetlilerden tepki gördü. “Atatürk’ü böyle şovlara alet etmek doğru değil.” sözleri ile tepki gösteren bazı davetliler ayağa kalkmadı.

Erol Günaydın’ın ve Atatürk’ün anılmasından hemen sonra herkes Neşet Ertaş’ın adının söylenmesini bekledi. Ancak beklenen anons yapılmadı. Türk halk müziğine büyük değer katan gerçek bir üstad olan Neşet Ertaş’ın adı gecede anılmadı.

2012’DE BİR TEK EROL GÜNAYDIN MI VEFAT ETTİ?

Sanatçıların geniş katılım gösterdiği gecede bazı davetliler arasında “Neden bir tek Erol Günaydın? Hani Neşet usta? Hani Berkant? Hani Müşfik Kenter? Hani Ekrem Bora? Müziğin ve sanatın konuşulduğu bir gecede nasıl bu isimler anılmaz?” sözleri yankılandı.

Gencebay’ın bu vefasızlığa nasıl bir cevap vereceği merak konusu.

http://www.yazete.com/gencebayin-vefa-gecesinde-buyuk-vefasizlik/478122

Bir önceki Orhan GENCEBAY Gecesine neden gitmiyorlar başlıklı haberimiz 18 ekim 2012 mehmetin gezegeni etiketi, 18.10.2012 orhan gencebay ile bir ömür konser etiketi ve bir ömür tanıtım gecesi etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

717 okunma | Oct 19th, 2012 | 2012 Haberleri
etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,