İşte Neşet Ertaş'ın vasiyeti

Haber Kategorisi: 2012 Haberleri

Neşet Ertaş, vasiyeti üzerine Kırşehir'e, babası ve ustası Muharrem Ertaş'ın ayak ucuna defnedilecek. Muharrem Ertaş'ın, fotoğrafta görülen mezarının başında, kendi sözleri olan "İşte geldim, işte gittim / Güz çiçeği gibi bittim / Yalan dünyada ne iş tuttum / Ömrüceğim geçti gitti" dörtlüğü yazılı

İleri evre kanser nedeniyle hayatını kaybeden Neşet Ertaş, vasiyeti üzerine Kırşehir’e, babası ve ustası Muharrem Ertaş’ın ayak ucuna defnedilecek

Oğlu Hüseyin Ertaş, “Acımız daha taze. Haberi yeni aldık. Söylenecek herşeyi hocalarımız söyledi. O Türkiye’ye mal olmuş biriydi. Türkiye’nin abisi, babası, kardeşiydi. O yüzden pek vakit kaybetmeden sizlere bir açıklama yapmak istedik. Sevenlerini haberdar etmek istedik. Hocalarımız gereği kadar ilgilendi. Hepsine teşekkür borçluyuz. Yolcumuzu bugün uğurladık. Aile cenazesinin Kırşehir’e götürülmesine karar verdiö diye konuştu. Hüseyin Ertaş, “Sazı ne olacak?ö sorusu üzerine ise sadece “Ah ahö demekle yetindi.

Abisi Necati Ertaş ise “Size özel bir vasiyeti oldu mu?” sorusuna “Babamın ayak ucuna defnedin” dedi diye konuştu.

Bu arada Vefat haberinin hemen ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sanatçılar Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, Edip Akbayram, Musa Eroğlu, Hasan Saltık, Gülay, İsmail Altunsaray ve Yavuz Top aileyi telefonla arayıp başsağlığı diledi.

Bu arada hastalığını duyunca memleketi Kırşehir’den gelen köylüleri de hastane önünde gözyaşı döktü. Vefat haberini alan bir grup konservatuar öğrencisi de hastaneye gelip aileye taziyede bulundu.

 

http://www.posta.com.tr/yasam/HaberDetay/Iste-Neset-Ertas-in-vasiyeti.htm?ArticleID=141373

 

Bir önceki Orhan Gencebay Cleveland' da anjiyo oldu. başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

376 okunma | Sep 25th, 2012 | 2012 Haberleri