Korsan olmasa 30 milyon satardı

Haber Kategorisi: 2012 Haberleri

 

60. sanat yılı nedeniyle adına hazırlanan albümle ilgili konuşan Orhan Gencebay, “Korsan veya internetten kanunsuz indirmek olmasaydı satış rakamı 30 milyonu bulurdu” dedi.

 

İSTANBUL – Müzikteki 60. sanat yılı nedeniyle adına “Orhan Gencebay ile Bir Ömür” adlı özel albüm hazırlanan Orhan Gencebay, Kral TV’de Gezegen Mehmet’in sorularını yanıtladı.

“Albümün satış rakamlarını nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna Gencebay “Eğer korsan veya internetten kanunsuz indirmek olmasaydı satış rakamı 10-15 milyon, iki ile çarparsan 30 milyona ulaşırdı. Dünya çapında bir satış olurdu. Ama bize bunun manevi hazzı yetiyor” yanıtını verdi.

Gencebay sözlerini şöyle sürdürdü: “Sürekli dinliyoruz albümü, arabada evde, büromda dinliyoruz. Çok duygulanıyorum bunları ben mi yaptım diyorum. Yeni yorumlarla sanki yeni bir esermiş gibi hissettiriyor kendisini. Kendimi eleştiriyorum müzikal olarak. Ben müziğe çok emek verdim; çok severek çalıştım. Yaşamı anlamaya ve anlatmaya çalıştım, tercümanlık yapıyorum. Ben objektif olmaya çalışarak varlığımı sürdürdüm; görevimi yapıyorum. Siyaset düşünmedim ama saygı duyuyorum. Halka hizmet etmek kutsal görevlerdir, bunu iyi yapana teşekkür ederim. Ben insan ayrımı yapmam ve siyasi anlayışı insanın önüne koymam. İnsan ve bilgi öndedir siyaset sonra gelir. Siyaseti öne koyanlar da oluyor tabii. Siyasi görüşler değişiyor ama insan aynı kalıyor. Diyorum ki; bu vatanın çatısı yaşam kadar kutsaldır, yaradanım yaratmış dünya ana vatandır. Bana Orhan diyorlar asıl adım insandır. Ben bu felsefeyi benimsedim ve bunu anlatmaya çalışıyorum.”

 

http://www.ntvmsnbc.com/id/25391236/

Bir önceki Dev konserin salonu değişti başlıklı haberimiz etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.