Orhan Baba: Arabesk değil sanat ve halk seslendiriyorum

Haber Kategorisi: 2012 Haberleri

 

Bu yıl sanat hayatında geçirdiği 60. yılını kutlayan Orhan Gencebay, müzik dünyasının yıldızlarının bir araya gelerek Gencebay şarkılarını seslendirdiği ve önümüzdeki günlerde çıkacak Orhan Gencebaya Saygı albümü için çok heyecanlı olduğunu söyledi.

 

Sezen Aksu, Tarkan, Ajda Pekkan, Nilüfer, Candan Erçetin, Şebnem Ferah, Kenan Doğulu, Emre Aydın, Volkan Konak gibi pek çok ünlü ismin en sevilen Orhan Gencebay şarkılarını seslendirdiği albüm için ‘Ben dört gözle ve heyecanla bekliyorum. Bu albüm benim için Onur, Şeref, Gurur albümü olacak’ diyen Orhan Gencebay, sanatçı dostlarına program aracılığıyla bir kez daha teşekkür etti.

ARABESK DEĞİL SERBEST ÇALIŞMA
Müzik dünyasının Orhan Babası; Mehmet Akbay’ın ‘Müziğinize “Arabesk” denmesi sizi rahatsız ediyor mu?’ sorusuna ise şöyle yanıt verdi: ”Arabesk denmesi beni katiyyen rahatsız etmiyor. Zengin bir altyapıdır arabesk. Fakat benim yaptığım müziği tam ifade etmiyor. Tanımlamada bir hata oluyor.. Benim yaptığım müziğin malzemesi Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği. Bir de Arap kökenli sesleri kullanıyorum.. Serbest çalışma da diyebiliriz’

Kaynak : Ensonhaber 10/01/2012

Bir önceki Dostlarını yemekte topladı başlıklı haberimiz konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.