Orhan Baba "Kanlı Nigar" Oyununu İzledi.

Haber Kategorisi: 2012 Haberleri

 

Profilo Kültür Merkezinde Kanlı Nigar oyununda oynayan Perihan Savaş’a sanatçı dostlarından destek geldi. Adım Tiyatro Metin Kahraman yönetiminde, Yönetmenliğini Müfit Kayacanın yaptığı başrollerde Perihan Savaş, Soner Arıca, Müfit Kayacan, Sümer Tilmaç gibi oyuncuların rol aldıkları oyunun galasına sanatçı akını vardı. Gelenler arasında Orhan Gencebay, Sevim Emre, Oya Aydoğan, Mehmet Ali Yılmaz, Engin Çağlar, Filiz Çağlar, Balık Ayhan ve birçok tiyatrocu, dizi oyuncusu ve sinemacılar katıldılar.

Profilo Kültür Merkezi böyle kalabalık bir gala görmedi.Gelen konuklar oturacak yer bulamayınca sandalye desteği aldılar ve seyrettikleri oyundan çok büyük bir keyif aldılar.Oyun esnasında günümüze uyarlanan cümleler,iğneler herkesi gülme krizine soktu.kanlı Nigar Tiyatro oyununda herkes çok büyük keyif aldı.

Kültür Bakanlığınında desteğini alan oyunun Yönetmeni ise Müfit Kayacan,Yönetmen yardımcısı Mehmet Özgür,müzik düzenlemesi İhsan Kılavuz,dekor Cenap Aydınoğlu tarafından hazırlandı.Yönetmen Müfit Kayacan bu arada yaşgününüde oyuncu arkadaşlarıyla beraber sahnede kutladı.Kanlı Nigar Tiyatro oyunu önümüzdeki günlerde İzmir,Antalya,Ankara ve diğer illerde gösterilmek üzere turneye çıkacak.Oyunun sonuda Beşler sucuk sponsorluğunda bir kokteyl verildi ve en sonunda bütün oyuncular toplu fotoğraf çekilerek gala gecesi  sona erdi.

Kaynak : Magazinci Yazı ve Fotoğraflar ; Muharrem  ERDEMİR

Bir önceki İşte Orhan Gencebay'ın muhteşem evi başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.