Orhan Baba 'Rock' söyleyecek

Haber Kategorisi: 2012 Haberleri

Orhan Baba 'Rock' söyleyecek

 

 

Yaz aylarında bambaşka bir tarzla hayranlarının karşısına çıkacağını açıklayan ünlü şarkıcı Orhan Gencebay, Semah tarzını rockla harmanlayacağını belirtti. Geçtiğimiz gün İstanbul Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’nin ödül töreninde en iyi sanatçı ödülünü alan sanatçı sahnede albümünden Bedensiz Aşk bestesini söyledi.

Bestesi ve yeni albümü hakkında ise sanatçı şunları söyledi: “Mevlana’nın ‘sema’sı vardır, Alevilerin de ‘semah’ı vardır. Cem evlerinde, sahnelerde semah tarzı gösteriler hep vardır. Her ikisi de kutsal duyguları içeren bir nevi danstır. Bedensiz Aşk o karakterde yapmış olduğum besteydi. Yeni albümümde yer vereceğim. Şarkıyı iki türlü seslendireceğim. Biri saz, bağlama haliyle biri de rock tarzında olacak. Çünkü her ikisi de son derece müsait. Bu tarz çalışma bugüne kadar hiç yapılmadı.”

 

http://www.takvim.com.tr/kultur_sanat/2012/12/03/orhan-baba-rock-soyleyecek

Bir önceki Orhan Gencebay dedi ki...‘Hiçten zerreyim’ başlıklı haberimiz aşkın zirvesine varmak istersen bedensiz sevgiyi bulmak lazım etiketi, aşkın zirvesine varmak istersen etiketi ve etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.