Orhan Gencebay dedi ki…‘Hiçten zerreyim’

Haber Kategorisi: 2012 Haberleri
Orhan Gencebay dedi ki...‘Hiçten zerreyim’

Arabesk’in ‘Baba’sı Orhan Gencebay, ‘Bedensiz Aşk’ isimli semah tarzında bir beste yaptı. Sanatçı, bestenin rock versiyonunu da albüm için hazırladı.

İstanbul Yardımlaşma ve Eğitim Derneği tarafından ‘Yılın En İyi Sanatçısı’ ödülünü alan Orhan Gencebay, semah tarzında yaptığı ‘Bedensiz Aşk’ isimli bestesiyle geceye damga vurdu. Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde yeni bestesi ‘Bedensiz Aşk’tan bir bölüm okuyan sanatçı, ayakta alkışlandı. Yeni albümünde ‘Bedensiz Aşk’ı iki farklı yorumla söyleyeceğini belirten Gencebay, “Sözlerini kendim yazdım. Saz ve bağlamalı orijnal halinin yanında  bir de rock tarzında albüme koyacağım” dedi. Gencebay bestenin hikayesini de şöyle anlattı: Yaradan bizi her türlü değeri vererek dünyaya getirir. Sevgi de bize bahşettiği duyguların en yücesidir. Sevgiyi biçimleyerek doğmayız. Sevgi doğarken verilen bir değerdir ve bedensizdir. Yaşamaya, anlamaya başladıkça sevgiyi bedenlendiririz. Anne sevgisi bedenlenen ilk aşktır. Sevgiyi gittikçe bedenlendiririz. Sevginin bedensizliğini duyup onu kavraman lazım. Onu kavramadıkça hiçbir yere varamazsın.

İşte ‘Bedensiz aşk’ın sözleri

Aşkın zirvesine varmak istersen

Bedensiz sevgiyi kavraman lazım

O eşsiz duyguyla yanmak istersen

Bir kıvılcım yeter, inanman lazım

Ezberle yaşarsan anlayamazsın

Cahili kamilden ayıramazsın

Gönülden bakmazsan tad alamazsın

Aşksız yaşanılmaz yaşaman lazım

Karanlık renksizdir, rengini arar

Işıksa saf aşktır rengarenk yanar

Renksiz bir gönülde sevda ne arar

Acele bir renge bürünmem lazım

Asıl adım insan, sanma her şeyim

En zordan daha zor, kıldan inceyim

Gencebay dedi ki, hiçten zerreyim

Hakk’a aşksız varılmaz,

Hakk’a aşk lazım

Yolumuz Hak yoludur, bize Hak lazım.

 

 

http://haber.stargazete.com/magazin/orhan-gencebay-dedi-kihicten-zerreyim/haber-708689

Bir önceki İki elin kanda olsa da gel başlıklı haberimiz etiketi, iki eli kanda olsada gel babam etiketi ve orhan baba iki elim kanda etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.