Orhan GENCEBAY Gecesine neden gitmiyorlar

Haber Kategorisi: 2012 Haberleri

Orhan Baba’nın gecesine neden gitmiyorlar?

Orhan Gencebay’a saygı albümünde yer alan sanatçıların sahneye çıkacağı büyük bir gece düzenleneceğini geçen ay yazmıştım.

Daha sonra gazetelerde 32 ünlüye 32 kulis diye haber oldu bu konser gazetelere…

İşte o büyük saygı gecesi bugün İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılıyor.

Ancak hesapta olmayan şeyler çıktı ve albümde yer alan ‘ağır toplar’ başta olmak üzere bazı sanatçılar sahneye çıkmayacaklarını bildirdi.

Tarkan katılmayacak geceye… Ajda Pekkan katılmayacak…

Candan Erçetin ve Ebru Gündeş de…

Öğrendiğim kadarıyla Şevval Sam, Athena, Manga ve Emre Aydın da Orhan Gencebay’a saygı gecesinde sahneye çıkmayacak isimler. Oysa bu isimlerin hepsi albümde seve seve yer almıştı…

Peki neden sahneye çıkmak istemediler?

Kulislerde konuşulan dört olay var:

Birincisi; organizasyonu yapanlar bu gecenin haklarını Star TV’ye sattı ve yüklü bir para aldı. Yani bu konser, bayramda Star TV’de yayınlanacak.

Ünlü sanatçılar da bunun kendilerine sorulmamasına kızdı. “Neden böyle bir bayram eğlencesinde yer alıyoruz?” diye tepki gösterdiler.

İkincisi, sadece Star TV’den değil, Turkcell ve Shell’den de ciddi sponsorluk geliri alındığı ortaya çıktı. Sanatçılar arasında “Tamam, albümde yer aldık,
satışlardan hem yapımcı hem de Orhan Gencebay para kazandı ama bu geceyle iş iyice ticarete dökülüyor” havası hakim oldu.

Üçüncüsü, sanatçılar alfabetik sıraya göre sahne almaya tepki gösterdi. Düşünün, gecede ilk sanatçı olarak Ajda Pekkan çıkacak, alfabetik sıra olduğu için. Ajda bunu kabul eder mi, Tarkan eder mi?

Ve dördüncüsü; sanatçılar tek tek sahneye çıkıp şarkı söyledikleri, Gencebay’ın da en önde oturup onları alkışladığı bir fotoğraftan rahatsız oldu.

Bu saydıklarım küçümsenecek şeyler değil…

Bana kalırsa, katılmayan sanatçılar haklılar kaygılarında…

Mesela Ajda Pekkan’a saygı gecesi olsa, Orhan Gencebay ilk sanatçı olarak sahneye çıkıp şarkı söyler miydi?

Keşke hiç böyle bir gece düzenlemeye kalkışmasalardı…

Çok iyi bir saygı albümünü gölgeleyecek, ağır topların katılmadığı bir konser olabilir bu…

Bu gece sahneye kimler çıkacak göreceğiz, umarım yanılan ben olurum…

 

 

 

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21720586.asp

Bir önceki Olmadı Orhan Baba başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

566 okunma | Oct 19th, 2012 | 2012 Haberleri
etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,