Orhan Gencebay Kale Gibi

Haber Kategorisi: 2012 Haberleri

Orhan Gencebay;  ”Sağlığımda herhangi bir sorunum yok, kendimi kale gibi hissediyorum” dedi.

 

Türk müziğinin ünlü ismi Orhan Gencebay, 3 yıl aradan sonra çıkarttığı son albümü ‘Berhudar Ol’un yorgunluğunu atmak ve tedavi olma amacıyla hayat arkadaşı Sevim Emre ile birlikte gittiği Amerika’nın New York Kenti’nde anjiyo oldu. Gencebay’ın özel bir klinikte yapılan anjiyosu, 6 yıl önceki ıÜüby-pass ameliyatını gerçekleştiren dünyaca ünlü kalp kardiyoloğu Murat Tuzcu gözetiminde gerçekleştirildi. Gencebay’ın bir hafta dinlendikten sonra Türkiye’ye döneceği belirtildi.

ONURUNA YEMEK VERİLDİ
Amerika’da muhabirimiz Ayça Çalışkan ile görüşen Gencebay, daha önce de by-pass ameliyatı geçirdiğini hatırlattı. Tedaviden sonra New York’ta bulunan sanatçı dostu İzzet Yıldızhan da Gencebay’a eşlik etti. Brooklyn Liman Restaurant’ın Türk Sahibi Yusuf Başusta, ünlü sanatçının onuruna bir davet verdi. Davete New York Başkonsolosu Mehmet Samsar ve eşi Feruze Samsar, Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar ve Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile Hikmet Karaman, Nejdet Yetim ve Sadettin Sarar katıldı. Yemeğin ardından kısa bir açıklama yapan ünlü sanatçı, “Sağlığımla ilgili bir sorunum yok. Kendimi kale gibi hissediyorum. Sevenlerim hiç merak etmesin”diye konuştu. Kendisi için verilen yemeğin ardından Gencebay, Philadelphia’ya giderek A Milli Futbol Takımı’nın ABD ile yaptığı maçı izledi. Gencebay ve eşi Sevim hanıma Amerika seyahatinin bir bölümünde şarkıcı Sibel Can’ın da eşlik edeceği bildirildi.

Kaynak : Yeniasır

 

Bir önceki Orhan Baba ; Sanatçılar "Yaşam Evi" Açılışında. başlıklı haberimiz ajda pekkan serdar gökhan yaşam evi etiketi, baba sanatci etiketi ve baba sanatçılar etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.