'Orhan seni gebertirim!'

Haber Kategorisi: 2012 Haberleri

 

60. sanat yılına özel ‘Orhan Gencebay ile Bir Ömür’ albümünde olan sanatçılar samimi yazılarıyla Orhan Gencebay’ın müzik kariyerine işaret etti

 

Ajda Pekkan:
Can dostum, büyük sanatçı Orhan Gencebay’ın muhteşem şarkılarını her zaman çok severek seslendirdim. Bu projede onunla tekrar buluştuğumuz için çok mutluyum… Umarım sevenlerimiz de ‘Severek Ayrılalım’ı severler…

Athena:
Orhan Baba yerin ayrıdır gönlümüzde, şeref duyduk. Aşk ve muhabbetle.

Demet Akalın:
Canım Orhan Babam, bu projede olmak benim için onurdu. Bu onuru albümü alan herkesle paylaşmama izin verdiğin için teşekkürler. Seni seviyorum.

Deniz Seki:
Bu şarkılar yüzünden dert bize deva, cefa da vefa oldu. Orhan Baba’nın bütün şarkıları benim dünyam, bizim dünyamız oldu… Ne mutlu bize… Sevgiyle ve saygıyla…

Duman:
Sanatı ve duruşuyla bizleri derinden etkilemiş olan Orhan Babamızın albümünde yer almaktan dolayı onur duyduk. Gönülden sevgi ve saygılarımızla.

Emel Sayın:
Sevgili Orhan Gencebay, ülkem insanının o güzelim duygularının sesidir. Bir başka severiz onu. Çok özeldir. Her şarkısı bir yaşam hikayesidir. İyi ki varsın Orhan Gencebay…

maNga:
Şarkıyı yaparken, sözleri okurken Orhan Baba’ya bir kez daha hayran kaldık. Zamanı için ne kadar radikal çalışmalar yaptığını daha yakından gördük. İlhamından bir parça ödünç aldık.

Sezen Aksu:
Orhan seni gebertirim:) Sen hiçbir şey yapmadan sadece varlığınla, bizlere öğrettiğin sabrınla, sükunetinle, olgunluğunla, üretiminle, o koca kalbinle çok yaşa. Ülkeye, bizlere kattığın her şey için sağ ol varol arkadaşım:)

Tarkan:

‘Hatasız Kul Olmaz’ gibi klasikleşmiş bir eseri yeniden yorumlamak belli ki kolay olmayacaktı. Heyecanla ilk Orhan Baba’ya dinlettim. “Evlat sen ne yaptın yaaa? Harika olmuş” deyince içim rahatladı, yüzüm güldü:) Berhudar ol Orhan Baba:) Çok kıymetlisin.

http://www.posta.com.tr/magazin/fiskos/HaberDetay/-Orhan-seni-gebertirim–.htm?ArticleID=140371

Bir önceki Son 5 yılın en büyük rekoru! başlıklı haberimiz 61.yıl orhan gencebay etiketi, etiketi ve orhan gencebay baba 61 yil dönümü etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

499 okunma | Sep 24th, 2012 | 2012 Haberleri