Değirmenci, ödülünü Orhan Gencebay'ın elinden aldı

Haber Kategorisi: 2013 Haberleri

http://haber.orhanabi.net/wp-content/uploads/2013/02/141091.jpg

 

AHA İSTANBUL- Engelsiz Yaşam Vakfı, 2012 yılının en iyilerini seçti.

 

Avrupa Göz Hastaneleri ana sponsorluğunda bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen ödül töreninde, Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci yılın en başarılı belediye başkanı seçildi.

Kral TV tarafından yayınlanan sanat, politika, sinema, TV, sahne ve iş dünyası enleri anketinde 2012 yılının en iyileri belirlenmiş ve Sheraton Maslak Otelinde düzenlenen bir törenle ödülleri verildi.

Sunuculuğunu Atilla Saral’ın yaptığı ödül törenine yılın en iyilerinin yanı sıra Çalışma Bakanı Faruk Çelik, kalabalık bir sanatçı ve iş dünyasının önde gelenleri katıldı.

Yılın en başarılı belediye başkanı seçilen Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, birincilik ödülünü Orhan Gencebay’dan alırken, Rafet El Roman’ın ödülünü de kendisi verdi.

Törende konuşan Başkan Değirmenci şunları söyledi:

“Hiç düşündünüz mü gözlerimizin görmediğini; Hiç düşündünüz mü doğadaki bin bir rengi keşfedemediğimizi; Ya da hiç düşündünüz mü yürüyemediğimizi, koşamadığımızı; Gönlümüzce, fikirlerimizi ifade edemediğimizi, tek başına yemek yiyemediğimizi; Ya o güzel şarkıları, türküleri dinleyemediğimizi, sevdiklerimizin sesini duyamadığımızı… Ancak; Onlar tüm bunları yaşıyorlar, tüm bu zorluklar yetmezmiş gibi bir de toplumda ikinci plana atılıyorlar, yıllarca yeni tasarılar çıkıyor, düzelecek deniyor ancak engelli vatandaşlarımız için ne yazık ki sorunlar devam ediyor. Halbuki biz de bir gün onların durumuna düşebiliriz diye düşünsek nasıl da kolay çözülecek tüm bu sorunlar…

Türkiye’deki tüm kamu ve özel sektör kurumları engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmalı ve yardım ellerini uzatarak, yeniden hayata dönmelerine imkan tanımalıdırlar.

Unutmayalım ki, acılar, üzüntüler ve sıkıntılar paylaşıldıkça azalırken, mutluluklar, sevinçler ve başarılar paylaşıldıkça çoğalır.”

HABER- AHA

 

http://www.akbabahaber.com/haber/degirmenci-odulunu-orhan-gencebayin-elinden-aldi-14109.html

Bir önceki Ebru jüride yok ama hayırlısı olsun başlıklı haberimiz "bu fani dünyada hepimiz kiracıyız" etiketi, etiketi ve konser etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.