Gelin birlik olalım çok geç olmadan

Haber Kategorisi: 2013 Haberleri

 

Akil İnsanlar Marmara Bölgesi Heyeti’ne katılan Orhan Gencebay sahaya çıktı. Gencebay sağlık sorunlarını öne sürerek heyet gezilerine 1 aydır katılmıyordu. Eyüp’te düzenlenen çözüm süreci değerlendirme toplantısında konuşan Gencebay, “Fikirlerimiz farklı olabilir ama gönüllerimiz bir olsun. Gelin birlik olalım yarın çok geç olmadan” dedi

 

ARİF BALKAN

Akil İnsanlar Marmara Bölgesi Heyeti, dün Aktif Anadolu Sanayici ve İş Adamları ve Özalp – Saray İlçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleriyle Eyüp Bahariye Mevlevihanesi’nde bir araya geldi.

 

Çözüm sürecinin değerlendirildiği toplantıya Marmara heyetinden Hülya Koçyiğit, Deniz Ülke Arıboğan, Hayrettin Karaman, Yücel Sayman, Mustafa Armağan ve Levent Korkut ile Orhan Gencebay katıldı. Toplantıda konuşan Orhan Gencebay, konuşmasına Mevlana’nın bir sözüyle başladı. Gencebay, “Mevlanamız der ki ‘Hizmet evlerine yollar açıktır. Hizmetini iyi yapanlara şükranlarımız vardır’ Hizmet erleri dediği dünyadaki görevlilerdir. Hepimiz bir eksiğimizi tamamlayarak şu güzel dünyada birbirimiz mutlu etme çalışırız. Çünkü özü budur. Barış önce insanın kendi içindedir. Kendine hayrı olmayanın başkasına hayrı yoktur. Biz bu dünyada Yaradan’ın izniyle koruyarak varlığımızı sürdüreceğiz. Fikirlerimiz farklı olabilir ama gönüllerimiz bir olsun. Gelin birlik olalım yarın çok geç olmadan” şeklinde konuştu.

‘Dinlememiz lazım’
Heyet başkanı Deniz Ülke Arıboğan ise “Biz aslında anlatmak yerine dinlemeye gitmemiz gerek. Halkın çoğu zaten barış istiyor. Biz bu endişeleri rapor yapacağız. Bir aydır biz çok şey söylemedik ama o kadar çok şey söylendi ki bize. Bahsettiğimiz konu, siyasete dair değil, insana dair. Bir ülkede barış isteniyorsa bu barış adalet üzerine yapılmalı. Gayrimüslimlerin de Alevilerin de sesiniz duyulması, parasız eğitim isteyen bir solcu çocuğun, başörtüsüyle okumak isteyen kızların da sesinin duyulması gerekiyor” dedi.

 

 

 

http://gundem.milliyet.com.tr/-gelin-birlik-olalim-cok-gec/gundem/detay/1703714/default.htm?ref=OtherNews

Bir önceki Orhan GENCEBAY 1 gün 1 değer gençlerini ağırladı başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.