Gencebay Günay'da

GÜNAY'DA VUR PATLASIN ÇAL OYNASIN YILBAŞI!

 

İstanbul’un en elit eğlence mekanı ve tek gazinosu Günay Restaurant’ta dün gece müzik, eğlence ve coşku dolu bir yılbaşı gecesi yaşandı.

Balonlar, kurdeleler, konfetilerle yılbaşı gecesi atmosferine uygun süslenen mekana gelen tüm konuklar, adeta şıklık yarışı içindeydiler.

2012 yılında çıkardığı tribute albümle seneye adeta imzasını atan Orhan Gencebay, eşi Sevim Emre, oğlu Altan, gelini Eda ve torunu Efe ile birlikte Günay’daydı.

Yeni yıla Sibel Can’ı dinleyerek girmeyi tercih eden Orhan Gencebay, salona girerken kendisine “Mutlu seneler” dileyen habercilerin sorularını cevaplandırdı.

SEVİM EMRE: 2014’DE, 2015 DE, 2016 DA SENİN YILIN OLACAK!

Orhan Gencebay “2013 yılından ne bekliyorsunuz?” diye soran muhabirlere şunları söyledi:

“2012 benim yılımdı. 2013 de benim yılım olacak. Bu yıl yeni bir albüm yapacağım. Eserlerimin çoğu hazır. Ve 2013’de sahneye çıkacağım. Konserlerime başlayacağım. 2012’de dünyada bir ilki gerçekleştirdim. İlk kez bir bestecinin eserlerini o ülkenin en ünlü 32 sanatçısı bir albüm için seslendirdi. Bu bir rekordur. Bu albüme, ‘Orhan Gencebay ile Bir Ömür’ ismini koyan da eşim Sevim Emre’dir.”

Röportaj yapılırken eşinin yanına gelen Sevim Emre araya girerek, “Sadece 2013 değil, 2014’de senin yılın olacak 2015’de, 2016’da” deyince Orhan Gencebay gülerek teşekkür etti.

Yılbaşı gecesi Günay Restaurant’ta yeni yıla Sibel Can ile girmek isteyen konuklar ünlü mekanı kapılara kadar doldurmuştu.

SAAT TAM 00.00’DA ‘KOPSUN KIYAMET O ZAMAN’ ŞARKISINI SÖYLEDİ

Sibel Can saat 23.45’te sahneye alkışlar arasında çıktığında üzerinde ünlü modacı Nur Yerlitaş’ın bu gece için diktiği siyah rengin hakim olduğu yeni sahne kostümü vardı.

Üç şarkı söyleyen sanatçı, konuklarına “Saat kaç, daha var mı?” diye sordu…

“23.57” yanıtını alınca, salonun biraz aydınlatılmasını istedi ve orkestrasına da “Bir ritm solo rica ediyorum” dedikten sonra, “2013 ‘e dans ederek girelim” diye seslendi…

Gece yarısına saniyeler kala ise ünlü sanatçı herkesi ayağa kalkmaya davet etti ve tam gece yarısı sahneye yağan konfetiler, alkışlar eşliğinde, ‘Kopsun Kıyamet O Zaman” isimli şarkıyı söyledi.

“ORHAN ABİ YANINA GELİYORUM”

Sibel Can hemen ardından, sahnenin tam karşısında locada ailesiyle oturan Gencebay’a “Orhan Abi yanına geliyorum” diye seslendi ve şarkıyı söyleyerek o masaya gitti. Burada Gencebay ve ailesiyle tek tek kucaklaşıp, öpüşen güzel sanatçı hepsinin yeni yılını kutladı.

Sanatçı masaların arasında dolaşarak şarkılarını söylerken dileyen hayranlarının cep telefonlarıyla fotoğraf çektirme isteklerini de geri çevirmedi.

AYNI ELBİSEYİ İKİNCİ DEFA GİYDİ

Programının ilerleyen bölümlerinde kırmızı bir sahne elbise giyen Sibel Can bu elbiseyle bir şarkı söyledi. O sırada konuklar arasında Günay’a yeni gelen Nur Yerlitaş’ı gördü ve Nur’a o elbisenin üzerimde nasıl durduğunu göstermem lazım” diyerek konuklarından müsaade istedi ve tekrar kulise gitti. Az önce çıkardığı siyah kostümü tekrar giydi. Nur Yerlitaş, elbisenin Sibel Can’a çok yakıştığını söyledi.

Ardından ünlü sanatçı bir kez daha Orhan Gencebay’a şu sözlerle seslendi:

“Büyük Orhan Gencebay… Orhan Ağabeyim iyi ki varsın. İyi ki seni tanıdım. İyi ki bu güzel şarkıları yaptın. Canım ağabeyim seni çok seviyorum.”

Ve ardından Gencebay’ın ‘Akşam Güneşi’, ‘Severek Ayrılalım’, ‘Sen Ne Dersen De’ şarkılarını peşpeşe söyledi.

 

 

http://www.pabucumunstari.com/haber/1558/gunayda-vur-patlasin-cal-oynasin-yilbasi.aspx#!prettyPhoto

Bir önceki İki plak şirketinin arası açıldı başlıklı haberimiz konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.