Müzik sektörü bitti Başbakanım!

Haber Kategorisi: 2013 Haberleri

-muzik-sektoru-bitti-basbakanim--3409685

Dolmabahçe’de önceki gün bazı Akil İnsanlar Heyeti üyelerinin ‘Gezi Parkı’ olaylarını gündeme getirmesine Başbakan Erdoğan izin vermezken, Gencebay’ın müzik sektörü konusunda söyledikleri dikkati çekti

 

Damla Yur / İstanbul

Akil İnsanlar heyetlerinin önceki gün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la bir araya geldiği toplantıda sadece açılım süreci konuşulmadı. Akil İnsanlar Akdeniz heyetinden sanatçı Kadir İnanır’ın, Başbakan Erdoğan’ın üslubuyla ilgili ricası ile sağlık sorunları nedeniyle Karadeniz heyetinden Marmara heyetine geçen sanatçı Orhan Gencebay’ın müzik sektörünün bitmesinden yakınması da toplantıda gündeme geldi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile sanatçı Kadir İnanır arasındaki Gezi Parkı diyaloğu toplantının ardından en çok konuşulanlar arasında yer aldı.
Kadir İnanır, söz alarak, “Sayın Başbakanım çok güzel ses tonunuz var. Bu yumuşak ses tonunuzla devamlı konuşsanız, bizleri aydınlatsanız çok mutlu oluruz” dedi. Bunun üzerine Erdoğan, “Buradaki sohbet toplantısında biz bizeyiz. Ama dışarıda topluma konuşmak ayrı. Sen Kadir İnanır’sın, filmlerindeki rolün ile buradaki durumun aynı mı?” diye karşılık verdi. Erdoğan’ın cevabı üzerine salonda gülüşmeler oldu.

‘İnsanların sanata ihtiyacı var’
Toplantının bir başka konuşulan konusu ise sağlık sorunları nedeniyle Karadeniz heyetinden Marmara heyetine geçen sanatçı Orhan Gencebay’ın “Müzik sektörü bitti” açıklamasıydı. Heyetlerin raporları sunmasının ardından söz alan Orhan Gencebay, “Müzik sektörü bitti, tükendi. İnsanların sanata ihtiyacı var. Lütfen bu konuya dikkat çekin, ilgilenin sayın Başbakanım” dedi. Gencebay’ın bu sözlerine Başbakan, “Bu konuda ne yapılabilir diye düşüneceğiz” diyerek not aldı.

 

http://siyaset.milliyet.com.tr/-muzik-sektoru-bitti-basbakanim-/siyaset/detay/1729008/default.htm

Bir önceki Orhan Gencebay Aracı Adam Oldu başlıklı haberimiz konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

354 okunma | Jul 19th, 2013 | 2013 Haberleri