Orhan GENCEBAY 1 gün 1 değer gençlerini ağırladı

Haber Kategorisi: 2013 Haberleri

ORHAN GENCEBAY '1 GÜN 1 DEĞER' GENÇLERİNİ AĞIRLADI

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ‘1 Gün 1 Değer’ projesi kapsamında ünlü sanatçı Orhan Gencebay’ı Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen 10 genç ile İstanbul’da buluşturdu. “Hayaller Gerçek Oluyor” sloganıyla yola çıkan proje ekibi 21 Mart Perşembe günü gençleri Orhan Gencebay ile bir araya getirdi. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın hassasiyetle takip ettiği proje gençlere yeni ufuklar açıyor.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ‘1 Gün 1 Değer’ projesiyle gençlerin alanında uzman, topluma örnek olmuş, başarılı, yetenek ve deneyim sahibi kişilerle bir araya getirerek gençlerin bu değerlerin bilgi ve tecrübelerinden faydalanmalarını, vizyon sahibi, özgüveni yüksek, etkin ve üreten gençler olmasını hedefliyor.

‘1 Gün 1 Değer’ projesi kapsamında farklı il veüniversitelerden seçilen 10 genç, Orhan Gencebay’ın davetlisi olarak 21 Mart akşamı Popstar Alaturka programına katıldı. Programın ardından Orhan Gencebay gençleri kuliste kabul etti ve teker teker tanışarak fotoğraf çektirdi.

Birlikte yapılması planlanan kahvaltı için sözleştikten sonra gençler kendileri için hazırlanan otele geçtiler. Ertesi sabah Etiler’de bir restoranda Orhan Gencebay ve eşi Sevim Gencebay gençler ile birlikte kahvaltı yaparken sohbet etme imkânı buldular. Kahvaltının ardından ünlü sanatçı Orhan Gencebay‘ın isteği üzerine çalışma ofisine geçildi ve kahvaltıdaki sıcak ve samimi sohbete devam edildi.

Yakın çevresinden başka kimseye açmadığı ofisinde gençleri ağırlayan Orhan Gencebay gençlerin sorduğu tüm sorulara içtenlikle cevap verdi, bir gencin çaldığı sazı ve bir başka gencin üflediği neyi dinledi. Müzik konusunda gençlere değerli tavsiyelerde bulundu. Değerli sanatçı gençlerin ricasını kırmayarak sazını eline aldı ve onlara hayatları boyunca unutamayacakları bir konser verdi.

Bu renkli dakikaların ardından gençler değerli sanatçı Orhan Gencebay’a teşekkür ederek Gençlik ve Spor Bakanlığı adına plaket takdim ettiler. Ünlü sanatçı da son çıkan ‘Orhan Gencebay ile Bir Ömür’ adlı albümünü gençlerin isimlerini tek tek yazarak imzaladı ve gençlere hediye etti. Gençlerle fotoğraf çekiminin ardından vedalaşan ve onlara teşekkür eden Orhan Gencebay gençleri kapıya kadar uğurlayarak onlara verdiği değeri ve önemi bir kez daha gösterdi. Ünlü sanatçı Orhan Gencebay gençlere iyi ömür dilekleriyle veda etti.

 

 

 

http://www.gsb.gov.tr/site/haberler.aspx?news=1510

Bir önceki Orhan Gencebay: Ne Mutlu Türküm diyene derdim başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.