Orhan Gencebay Aracı Adam Oldu

Haber Kategorisi: 2013 Haberleri

Orhan Gencebay Aracı Adam Oldu

 

Ali Güven’in Telif hakları ile ilgili protestosunu Akil adam Orhan Gencebay Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a iletti

 

Popstar yarışmasını final yapması ve Akil İnsanlık süresinin dolmasının ardından ünlü sanatçı Orhan Gencebay tatil beldelerinde ve İstanbul’un gözde mekânlarında sık sık eşi Sevim Emre ile birlikte boy gösterir oldu. Önceki akşam yakın dostları ile birlikte Etiler’deki Kile Restoran’da iftar yemeği yerken görüntülenen Gencebay çıkışta gazetecilerin sorularına yanıt verdi.

Geçtiğimiz günlerde telif hakları ihlali için kendisini Mesam binası önüne kilitleyen Ali Güven‘in gündeme getirdiği Telif hakları ihlalini Başbakan Erdoğan ile konuştuğunu ve bu görüşmeden memnun ayrıldığı söyleyen Gencebay; “İnşallah düzelecek. Başbakanımıza sorunumuzu söyledik. Sektör çökmüştür. Bütün müzik, eğitim sektörü çökmüştür. Bu konuda yapılması ve olması gerekenleri dile getirdik” diye konuştu.

Yaptığı 60. Yıl albümünde birçok ünlü sanatçı Orhan Gecebay’ın eserlerini seslendirmişlerdi. Bu sanatçılar arasında bulunan Demet Akalın geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Müslüm Gürses için hazırlanacak albümde ” Ticari Amaç taşıyor” diyerek yer almayı kabul etmemişti. Bu konu usta yorumcuya da soruldu. Orhan Gencebay konu ile ilgili olarak; “Bu konuyu bilmiyorum. Onunla ilgili yorum yapmak istemiyorum” dedi.

 

http://www.stargundem.com/magazin/1335779-orhan-gencebay-araci-adam-oldu.html

Bir önceki Orhan Gencebay: Sefil durumda sanatçılar var başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve orhan gencebay 2013 albümü etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

328 okunma | Jul 19th, 2013 | 2013 Haberleri